Rusija įsiutusi. „Su Baltijos šalimis kalbėsime griežtai“

Naujienos

Su Baltijos šalimis kalbėsime griežtai. Rusijos valdžia į Baltijos šalių „priešiškus veiksmus“ reaguos „asimetriškomis priemonėmis“ ekonomikos ir tranzito srityse, perspėjo Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

„Į priešiškus Baltijos šalių veiksmus taip pat atsakysime asimetriškomis priemonėmis, visų pirma ekonomikos ir tranzito srityse“, – sakė Marija Zacharova, kurią cituoja „Kommersant“.

„Mūsų atsakomieji žingsniai, įskaitant krovinių srautų perorientavimą į Rusijos šiaurės vakarų uostus, itin neigiamai paveikė Baltijos šalių biudžeto pajamas“, – teigė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė.

Zacharova santykių su Baltijos šalimis nutraukimą pavadino „nepageidautinu“, nes jose gyvena daug rusakalbių, tarp jų ir Rusijos piliečių.

Marija Zacharova nepatikslino, į kokius Baltijos šalių veiksmus ekonominėje srityje Rusija galėtų reaguoti.

Estijos užsienio reikalų ministras Margus Tsahkna, komentuodamas Zacharovos pareiškimus, sakė, kad jo šalis sumažino santykius su Rusija iki minimalaus lygio dėl Rusijos puolimo prieš Ukrainą. „Sumažinome dvišalius santykius iki būtino minimumo, nes pati Rusija pažeidė santykius su Vakarais, pradėdama agresyvų karą prieš Ukrainą, pažeisdama tarptautinę teisę ir valstybių suverenitetą“, – ERR.ee cituoja ministro komentarą.

„Estija ir toliau dės diplomatines pastangas užbaigti šį karą, kad Ukraina turėtų priemonių ir galimybių išvaryti agresorių iš savo šalies“, – pridūrė užsienio reikalų ministras.

Šaltinis: technologijos.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt