Rusija perspėja JAV nesiųsti Ukrainai Karinės technikos: žus daugiau žmonių

Naujienos

Rusija perspėjo JAV nesiųsti Ukrainai daugiau ginklų ir pareiškė, kad tokios siuntos kursto besitęsiantį konfliktą ir dėl to tik žus daugiau žmonių, praneša agentūra „Reuters“.

Pasak Rusijos ambasadoriaus JAV Anatolijaus Antonovo, ginkluotės tiekimu siekiama nusilpninti Rusiją, tačiau tai esą eskaluoja konfliktą ir kenkia galimybei pasiekti taikos susitarimą. „Amerikiečiai pila žibalą į ugnį“, – kanalui „Rossiya 24“ pareiškė jis. Ambasadorius pridūrė, kad dėl to Vašingtonui buvo pateikta oficiali diplomatinė nota, tačiau į ją atsako dar nesulaukta.

„Pabrėžėme šios situacijos nepriimtinumą (…) ir pareikalavome nutraukti šią praktiką“, – tvirtino A. Antonovas.

Sekmadienį Ukrainos sostinėje Kyjive apsilankę JAV valstybės sekretorius Antony’is Blinkenas ir gynybos sekretorius Lloydas Austinas pranešė, kad Vašingtonas skiria Ukrainai dar 332 mln. dolerių vertės karinę pagalbą. Prieš tai JAV prezidentas Joe Bidenas taip pat paskelbė apie 800 mln. dolerių vertės ginklų tiekimą šaliai.

Per vasario 24 dieną prasidėjusią Rusijos invaziją į Ukrainą jau žuvo tūkstančiai žmonių, o dar keli milijonai buvo priversti palikti savo namus. Vis labiau būgštaujama, kad gali kilti platesnė Rusijos ir JAV konfrontacija – abi šios šalys turi didelius branduolinius arsenalus.

 

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!