Rusija pradėjo grasinti Suomijai dėl narystės NATO – perkelia karinę techniką Suomijos sienos link

Naujienos

Suomijos ministrė pirmininkė Sanna Marin pareiškė, kad ji tikisi, kad jos vyriausybė „prieš vidurvasarį baigs diskusiją“ dėl prašymo dėl narystės NATO. Tačiau į tai labai piktai sureagavo Rusija.

Rusijos sunkieji ginklai, įskaitant raketų sistemas, juda link sienos su Suomija, praėjus kelioms valandoms po to, kai Rusija perspėjo savo šiaurinę kaimynę neprisijungti prie NATO, pranešė žiniasklaida.

Panašu, kad praėjusią naktį įkeltame nepatvirtintame vaizdo įraše matyti, kaip dvi Rusijos pakrančių gynybos raketų sistemos juda keliu Rusijos sienos pusėje, vedančiu į Helsinkį, pranešė „Daily Mail“.

Manoma, kad raketų sistemos yra K-300P „Bastion-P“ mobilioji pakrančių gynybos sistema, skirta naikinti antvandeninius laivus ir net lėktuvnešius.

Naujausios Suomijos rinkos tyrimų bendrovės apklausos rodo, kad 84 procentai suomių Rusiją laiko „reikšminga karine grėsme“, t.y. 25 procentais daugiau nei praėjusiais metais.

Reaguodamas į Marin pareiškimą, Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas eufemistiškai perspėjo, kad toks žingsnis „nepagerins“ saugumo padėties Europoje, o Rusijos įstatymų leidėjas Vladimiras Džabarovas atviriau pridūrė, kad tai reikš „šalies sunaikinimą“.

Šaltinis: technologijos.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!