Rusija šeštadienį paragino Jungtines Valstijas paleisti Venesuelos prezidentą Nicolasą Maduro ir jo žmoną, kuriuos anksčiau tą dieną netikėtai sučiupo JAV pajėgos.
„Primygtinai raginame Amerikos vadovybę persvarstyti savo poziciją ir paleisti teisėtai išrinktą suverenios šalies prezidentą ir jo žmoną“, – pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministerija.
Kiek anksčiau Maskva pasmerkė JAV karinius veiksmus Venesueloje, pareiškusi, kad puolimui nebuvo jokio pateisinamo pagrindo ir kad „ideologinis priešiškumas“ nugalėjo diplomatiją.
„Šį rytą Jungtinės Valstijos įvykdė ginkluotos agresijos aktą prieš Venesuelą. Tai kelia didelį susirūpinimą ir yra smerktina“, – sakoma Rusijos užsienio reikalų ministerijos tuomet paskelbtame pareiškime.
„Ideologinis priešiškumas nugalėjo verslininkišką pragmatizmą“, – pridūrė ji.
Venesuelos lyderis tame pareiškime nebuvo paminėtas.
Tačiau ministerija pabrėžė, kad Rusija „dar kartą patvirtina savo solidarumą su Venesuelos žmonėmis“.
Šaltinis: lrt.lt







