Rusija svarsto konfiskuoti priešiškų šalių turtą ir panaudoti Rusijos šalies plėtrai minima ir LIETUVA

Naujienos

Rusija pasiūlė konfiskuoti priešiškų šalių turtą savo valstybėje, keršydama už JAV pasiūlymą parduoti Rusijos oligarchų turtą ir sumokėti pajamas Ukrainai, rašo AFP. Tarp priešiškų šalių ir Lietuva.

„Kalbant apie Rusijos teritorijoje įsikūrusias įmones, kurių savininkai yra priešiškų šalių piliečiai ir kuriose buvo priimtas sprendimas“ areštuoti Rusijos turtą, „būtų teisinga imtis abipusių priemonių ir konfiskuoti jų turtą“, – sakė Rusijos parlamento pirmininkas Viačeslavas Volodinas.

„O pajamos, gautos pardavus šį turtą, bus panaudotos mūsų šalies plėtrai“, – telegrame skelbė jis.

V. Volodinas apkaltino „tam tikrą skaičių priešiškų šalių – Lietuvą, Latviją, Lenkiją ir net JAV“ – tarptautinės teisės pažeidimu ir „vagystėmis“.

V. Volodinas sakė, kad „šiandien Rusijos verslininkai perka Rusijoje veikiančias užsienio įmones ir perka partnerių, norinčių pasitraukti iš mūsų rinkos, akcijas“. Jis paragino „priešiškas“ šalis „veikti civilizuotai ir gerbti tarptautinę teisę“.

Rusijos parlamento pirmininkas pasisakė po to, kai JAV prezidentas Joe Bidenas paskelbė apie pasiūlymą sustiprinti ekonominį spaudimą Rusijai, patobulinus arešto ir konfiskavimo procedūras, leidžiančias „išparduoti“ oligarchų areštuotą turtą, siekiant „ištaisyti Rusijos padarytą žalą ir padėti atkurti Ukrainą“.

„Buvo sukurtas pavojingas precedentas, galintis bumerangu pasiekti pačias JAV, – tvirtino V. Volodinas. – Šis sprendimas neturės įtakos mūsų šalies ekonomikai. Turtingų (Rusijos) piliečių jachtos, vilos ir kitas turtas nieko neprisideda prie Rusijos vystymosi.“

Šaltinis: alfa.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!