Rusijos gynybos ministerija kare žuvusių karių šeimoms ketina išmokėti 110 dolerių

Žinios

Rusai žuvusių karių šeimoms mokės kompensaciją: gyvybės kaina – 110 dolerių

Ši žinia atsirado Ukrainos Aukščiausiosios Rados „Telegram“ kanale.

„Pagal dabartinį kursą putleris (V. Putinas) savo piliečio gyvybę vertina 50 dolerių. Okupanto ruso gyvybės kaina – 50 dolerių“ – rašoma žinutėje.

Tiesa, antradienio duomenimis, 11 tūkstančių rublių yra šiek tiek daugiau – 110 dolerių.

Pasak naujienų agentūros „UNIAN“, iki antradienio ryto Ukrainoje buvo nukauta daugiau nei 5,7 tūkst. rusų karių.

Antradienio naujienos:

► Rusija antrą dieną iš eilės bombarduoja antrą pagal dydį Ukrainos miestą Charkovą, taikydamasi į civilių gyvenamas vietas. Viena rusų raketa pataikė į Charkovo administracijos pastatą.

► Dalijimosi vaizdo įrašais platforma „YouTube“ antradienį pranešė užblokavusi Rusijos žiniasklaidos priemonių RT ir „Sputnik“ kanalų veikimą Europoje, „atsižvelgdama į vykstantį karą Ukrainoje“.

► Kinija pradėjo evakuoti savo piliečius iš Ukrainos, antradienį pranešė valstybinė žiniasklaida, kilus susirūpinimui dėl jų saugumo, tęsiantis Pekino sąjungininkės Rusijos invazijai.

► Maždaug 350 tūkst. Ukrainos gyventojų atvyko į Lenkiją nuo to laiko, kai praėjusią savaitę Rusija pradėjo karą. Šį skaičių paskelbė Lenkijos vidaus reikalų viceministras. Per parą Lenkiją pasiekė 100 tūkst. Ukrainos gyventojų.

► Per Rusijos inicijuotą karą iš Ukrainos išvyko daugiau nei 500 000 pabėgėlių, rodo Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūros duomenys. Mažiausiai 160 000 žmonių buvo perkelti šalies viduje po Rusijos puolimo Ukrainoje.

► Ukrainos gynybos ministerija skelbia apie pirmadienį Ukrainos pajėgų laimėjimus prieš Rusijos pajėgas. Tarp jų – penki numušti rusų lėktuvai. Taip pat sparnuotoji raketa, malūnsparnis, tankas, dvi priešlėktuvinės raketų sistemos bei smūgiai Rusijos pajėgų šarvuočių ir tankų kolonoms.

► Rusijos cenzorius „Roskomnadzor“ ėmė blokuoti puslapius, rašančius apie Rusijos invaziją į Ukrainą. Tarp užblokuotų puslapių – Sibiro naujienų puslapis Taiga.info, Rusijos vadinamą „karinę operaciją“ įvardijęs plataus masto karu.

► Skirtinguose Ukrainos miestuose iš pat ankstaus ryto aidi oro pavojaus sirenos. Vietos žiniasklaida praneša apie sirenas, skambančias Vinicoje, Rivnėje, Ternopilyje ir Voluinės srityje. Gyventojai įspėjami slėptis.

► Volodymyras Zelenskis pirmadienį pareiškė siekiantis, kad Rusijos lėktuvams ir laivams būtų uždrausta naudotis užsienio oro ir jūrų uostais, kad Maskva būtų nubausta dėl atakos prieš jo šalį. Taip pat Ukrainos prezidentas pasmerkė Rusijos veiksmus, bombarduojant civilių gyvenvietes.

► Australija skirs 50 mln. dolerių Ukrainos gynybai remti ir 25 mln. humanitarinei pagalbai.

► Rusijos invazija į Ukrainą atsilieka nuo plano dėl nuožmaus Ukrainos karinių pajėgų ir gyventojų pasipriešinimo, be to, dėl Rusijos įrangos ir logistikos nesklandumų, teigia su JAV žvalgybos duomenimis susipažinęs JAV senatorius Chrisas Murphy.

► Rusijos karinės pajėgos puola Ukrainos pietuose esantį miestą Chersoną, praneša Ukrainos pareigūnai. Chersono meras Igoris Kolykhayevas pranešė, kad miestą blokuoja Rusijos kariuomenė.

► Iš Kijevo šiaurės juda maždaug 64 km ilgio Rusijos karinės technikos konvojus, rodo JAV kompanijos „Maxar“ padarytos nuotraukos. Jis reikšmingai ilgesnis nei 17 km konvojus, apie kurį buvo pranešta anksčiau pirmadienį.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!