Rusijos laivyno pasididžiavimas, kreiseris „Moskva“ dega: į jį pataikė dvi raketos

Naujienos

Ukrainos informacinės priemonės skelbia, kad netoli Rusijos kontroliuojamo Sevastopolio dislokuotas „galingiausias karo laivas Juodojoje jūroje“ buvo pamuštas dviem „Neptun“ raketomis. Kol kas nepriklausomų šaltinių patvirtinimo nėra, tačiau faktą patvirtino Odesos rajono vadovas.

Pirmasis žinią paskelbė Ukrainos karo žurnalistas Seržas Marko, pas save feisbuke parašęs, kad „Moskva“ buvo pamuštas, „stovi ir dega“. Maža to, jūra regione šiuo metu itin audringa ir nėra aišku, ar bus įmanoma atsiųsti laivui pagalbą.

Netrukus informaciją tiesioginiame televizijos UNIAN eteryje patvirtino ir Ukrainos prezidento patarėjas Oleksijus Arestovyčius.

UNIAN cituoja Odesos rajono administracijos vadovo Maksimo Marčenkos patvirtinimą, kad rusų karo laivas buvo pamuštas: „Juodąją jūrą saugančios raketos „Neptun“ smogė Rusijos laivui (ir) pridarė labai rimtų nuostolių. Slava Ukraine!“

Sausio 20-osios „Forbes“ apžvalgininko Davido Axe’o tekste pažymima, kad Rusijos karinio laivyno kreiseris „Moskva“ yra galingiausias karo laivas Juodojoje jūroje. „Jeigu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas įsakytų savo kariuomenei išplėsti karo veiksmus Ukrainoje, Juodosios jūros laivyno flagmanas „Moskva“ neabejotinai vadovautų puolimui iš jūros“, – tuomet rašė jis.

12,5 tūkst. tonų sveriantis karo laivas talpina beveik 500 žmonių įgulą ir, anot autoriaus, pagal turimą ginkluotę vienas galėtų susitvarkyti su potencialiomis Ukrainos grėsmėmis iš jūros ar iš oro.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!