Rusijos užsienio reikalų ministras paragino JAV ir NATO liautis tiekti ginklus Ukrainai

Naujienos

Rusijos užsienio reikalų ministras vėl paragino JAV ir NATO liautis tiekti Kyjivui ginklus, jeigu jos „iš tikrųjų suinteresuotos išspręsti Ukrainos krizę“, šeštadienį pranešė Kinijos valstybinė žiniasklaida.

Į trečią mėnesį įžengus karui, per kurį Maskva nesugebėjo pasiekti vieno iš savo tikslų – greitai užimti Kyjivą, Rusija dabar intensyvina operacijas Ukrainos rytiniams Donbaso regione.

Tačiau rusų užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas Kinijos valstybinei naujienų agentūrai „Xinhua“ sakė, kad „specialioji karinė operacija… vyksta griežtai pagal planą“.

Kinija nepasmerkė Rusijos invazijos į Ukrainą ir teisina savo glaudžius ryšius su Maskva, o kinų valstybinė žiniasklaida dažniausiai atkartoja Rusijos požiūrį į šį karą.

„Jeigu JAV ir NATO tikrai suinteresuotos išspręsti Ukrainos krizę, tuomet jos visų pirma turėtų atsibusti ir liautis tiekti Kyjivo režimui ginklus ir šaudmenis“, – kalbėjo S. Lavrovas.

Kremlius anksčiau vadino Vakarų pastangas aprūpinti nuo Rusijos puolimo besiginančią Ukrainą ginkluote grėsme Europos saugumui.

Duodamas interviu „Xinhua“, kuris buvo paskelbtas šeštadienį, S. Lavrovas tvirtino, kad Rusija pajėgi „pertvarkyti“ savo ekonomiką, kad apsisaugotų nuo potencialių „neteisėtų priešiškų veiksmų“.

Ministras pridūrė, kad jo šalis, kuriai taikomos beprecedentės Vakarų sankcijos, mažins JAV dolerio vartojimą ir taps mažiau priklausoma nuo importo, bet tuo pačiu didins nepriklausomybę technologijų srityje, pranešė „Xinhua“.

Maskva jau kelerius metus stengėsi mažinti priklausomybę nuo atsiskaitymų JAV doleriais ir ragino savo partneres, įskaitant Kiniją ir Indiją, tarptautinius mokėjimus vykdyti kitomis valiutomis.

Nuo Maskvos invazijos į Ukrainą pradžios vasario 24 dieną Vakarų šalys įvedė kelis sankcijų paketus, didžia dalimi izoliavusius Rusijos finansų sektorių nuo pasaulio ekonomikos.

Ukrainos prokurorai sakė surinkę duomenų apie daugiau kaip 8 000 karo nusikaltimų, įvykdytų Rusijos pajėgų šalies teritorijoje. Jie taip pat įvardijo 10 Rusijos karių, siejamų su žiaurumais Kyjivo priemiestyje Bučoje, kur Masvks pajėgoms atsitraukus buvo rasta dešimtys nužudytų civilių kūnų.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!