Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas prisikalbėjo: aršiausi antisemitai yra žydai sureagavo ir Izraelis

Naujienos

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas teigė, kad Adolfas Hitleris turėjo žydiško kraujo, o aršiausi antisemitai dažniausiai yra žydai. Izraelis piktinasi tokiais pareiškimais, rašo „Ukrainska pravda“.

Pasak Rusijos užsienio reikalų ministro, Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį palygino su A. Hitleriu: „Jis (V. Zelenskis – red.) pateikia argumentą: kad gali būti neonacis, nes yra žydas. Galiu klysti, bet A. Hitleris turėjo ir žydiško kraujo. Tai visiškai nieko nereiškia. Išmintingi žydai sako, kad aršiausi antisemitai dažniausiai yra žydai. „Šeima nėra be keistuolio“, kaip mes sakome“, – sakė S. Lavrovas.

Anot S. Lavrovo, yra paskelbta medžiaga, patvirtinanti, kad „amerikiečiai ir kanadiečiai atliko pagrindinį vaidmenį rengiant itin radikalius, atvirai neonacių dalinius Ukrainoje“.

Izraelio užsienio reikalų ministras Yairas Lapidas aštriai sureagavo į Rusijos užsienio reikalų ministro žodžius: „S. Lavrovo pareiškimas yra piktinantis ir nedovanotinas, taip pat baisi istorinė klaida. Žydai nesižudė per Holokaustą. Žemiausias rasizmo lygis prieš žydus yra apkaltinti pačius žydus antisemitizmu.“

Izraelis pirmadienį iškvietė Rusijos ambasadorių dėl S. Lavrovo komentarų apie nacizmą ir antisemitizmą Ukrainoje.

Izraelio Holokausto muziejus „Yad Vashem“ pavadino S. Lavrovo komentarus „absurdiškais, klaidinančiais, pavojingais ir smerktinais“.

„S. Lavrovas propaguoja Holokausto apvertimą – verčia aukas nusikaltėliais paremdamas visiškai nepagrįstą teiginį, kad A. Hitleris buvo žydų kilmės“, – sakoma muziejaus pareiškime.

„Lygiai taip pat rimta yra bendrai ukrainiečius, ypač prezidentą V. Zelenskį, vadinti naciais. Tai, be kitų dalykų, yra visiškas istorijos iškraipymas ir įžeidimas nacizmo aukoms“, – sakoma jame.

Griežta reakcija šiuo klausimu kontrastuoja su Izraelio pozicija dėl karo Ukrainoje – žydų valstybė stengiasi išlaikyti bent tariamą neutralumą.

Izraelis kliaunasi Rusija, koordinuodamas gynybos veiksmus kaimyninėje Sirijoje, o Kremliaus invaziją į Ukrainą kritikuoja nuosaikiai.

Be to, izraeliečių premjeras Naftali Bennettas taip pat siūlėsi tarpininkauti Maskvos ir Kyjivo dialogui, nors šios pastangos, regis, atsidūrė aklavietėje.

Ukraina taip pat pasmerkė S. Lavrovo komentarus.

„Bandydama perrašyti istoriją, Maskva paprasčiausiai ieško argumentų masiniam ukrainiečių žudymui pateisinti“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Ukrainos prezidento patarėjas Mychailo Podoliakas. Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba sakė, kad S. Lavrovo pastabos parodė „giliai įsišaknijusį Rusijos elito antisemitizmą“.

Izraeliui Holokaustas yra vienas svarbiausių nacionalinio etoso elementų. Šalis skelbia esanti pasaulio pastangų išsaugoti Holokausto atminimą ir kovoti su antisemitizmu centre.

Tačiau šie tikslai kartais nedera su kitais nacionaliniais interesais. Rusijos karių yra Sirijoje, o Izraelis, dažnai surengiantis smūgių priešo taikiniams šioje savo kaimynėje, kliaujasi Rusija dėl saugumo koordinavimo.

Nors nusiuntė humanitarinės pagalbos Ukrainai ir išreiškė paramą jos žmonėms, Izraelis neprisidėjo prie tarptautinių sankcijų Rusijai.

Šaltinis: alfa.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!