Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas: sankcijų Rusijai atšaukimas yra derybų dalis

Naujienos

Sankcijų Rusijai atšaukimas yra derybų tarp Kyjivo ir Maskvos dalis, teigia Ukrainą brutaliai užpuolusios Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas. Apie tai praneša naujienų agentūra „Reuters“, remdamasi S. Lavrovo komentarais Kinijos naujienų agentūrai „Xinhua“.

Šeštadienį anksti išplatintame pranešime S. Lavrovas teigia, jog derybos vyksta sunkiai, bet tęsiasi, tuo tarpu Kyjivas penktadienį vakare perspėjo, kad derybos gali žlugti.

„Pastaruoju metu Rusijos ir Ukrainos delegacijos kasdien pasitelkdamos vaizdo konferencijas dirba ties galimo taikos susitarimo juodraščiu“, – teigė S. Lavrovas.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis nuo pat Rusijos invazijos pradžios vasario 24-ąją nuolat kalba, jog Vakarų sankcijos Rusijai turi būti stiprinamos ir negali būti derybų dėl taikos objektu.

Ukraina ir Rusija taikos derybų tiesiogiai akis į akį neveda nuo kovo 29-osios, o bendra atmosfera ypač pablogėjo, kai pasitraukus Rusijos pajėgoms iš Ukrainos Kyjivo regiono paaiškėjo nužudymų ir prievartos mastas, nors Rusija savo nusikaltimus, žinoma, neigia.

„Dokumentas turėtų fiksuoti tokią pokonfliktinę būklę, kuri apima nuolatinį neutralitetą, nebranduolinį, nesąjunginį ir demilitarizuotą Ukrainos statusą, taip pat garantijas jos saugumui. Pokalbiai, be kitų dalykų, apima denacifikacijos klausimus, naujos geopolitinės realybės pripažinimą, sankcijų atšaukimą, rusų kalbos statusą ir kitus dalykus“, – pareiškė S. Lavrovas, bet toliau temos nebeplėtojo.

Denacifikacija yra propagandinė Rusijos klišė, kuriuo ji grindė savo įsiveržimą į Ukrainą. Tokie komentarai paprastai skiriami Rusijos publikai, kurią Rusija bando įtikinti Ukrainoje neva vykdanti specialią karinę operaciją prieš nacius. Rusijoje negalima karo prieš Ukrainą vadinti karu, už tai piliečiams gresia sankcijos.

Rusijai įsiveržus į Ukrainą Vakarai Maskvai pritaikė griežtas sankcijas, įšaldė apie pusę jos užsienio valiutos ir aukso rezervų ir tai turėjo bei turi didelės įtakos jos ekonomikai.

Duodamas interviu „Al Arabiya“, kurį percitavo RIA Novosti, S. Lavrovas taip pat pareiškė, kad bet koks ginklų pristatymas Ukrainai gali tapti Rusijos taikiniu bei pakartojo tipišką melą, jog Ukraina neva yra paskelbusi karą savo piliečiams. Šie teiginiai paprastai išsakomi visuomet, nes Vakarams nusprendus tiekti ginkluotę Ukrainai Rusijai nesiseka pasiekti savo karinių tikslų.

Šaltinis: tv3.lt

 

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!