Rusijos vyriausybė, kaip manoma, įrenginėja požeminį miestą šalies rytuose tam atvejui, jei būtų pradėtas branduolinis karas.

Naujienos

Ukrainos generolas: Putinas įsirenginėja požeminį miestą

Apie tai netiesiogiai liudija kovo 17 d. įvykę vyriausybiniai reisai. Sovietų Sąjungos laikais čia buvo sumontuoti požeminiai valdymo centrai, kuriuose autonominiu režimu buvo įmanoma pragyventi kelis mėnesius.

Apie tai per interviu portalui „Obozrevatel“ prasitarė 2005–2010 m. Ukrainos užsienio žvalgybos tarnybos vadovo pareigas ėjęs generolas Nikolajus Malomužas.

Pasak N. Malomužo, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas branduolinio ginklo paleidimo mygtuko veikiausiai nenuspaus, bet jis suvokia, kad karas Ukrainoje gali tapti globalaus konflikto su NATO detonatoriumi.

Kaip teigia N. Malomužas, rusai vykdo nuodugnią požeminių objektų reviziją bei giliai po žeme įrengtų šalies ir pajėgų valdymo sistemų bandymus.

„Jei tokių reisų iš tikrųjų būta, vadinasi, objektai ruošiami, kad būtų tinkami naudoti praktiškai“, – akcentavo generolas.

N. Malomužas taip pat pridūrė, kad šiuo atveju kalbama apie uždarus požeminius bunkerius, esančius kelių dešimčių metrų gylyje ir sudarančius ištisą miestelį. Juose įrengtos ryšio sistemos, įskaitant ir požemines komunikacijas su kitais regionais, numatytas nuo išorinių šaltinių nepriklausomo, autonominio maitinimo tiekimo mechanizmas, taip pat autonominis gyvenimo sąlygų modelis, įskaitant oro valymo sistemą.

N. Malomužo vertinimu, tokiuose bunkeriuose įmanoma pragyventi net metus.

„Nemanau, kad kils branduolinis karas, tačiau neabejoju, kad V. Putinas visą pasaulį vers jausti nuolatinę įtampą“, – reziumavo generolas.

www.DELFI.lt

 

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!