S. Skvernelis ragina nesvarstyti perlaidoti sovietų karių: nekovokime su mirusiais

Be kategorijos

Dėl Rusijos karo Ukrainoje grįžus diskusijoms dėl sovietinių monumentų Lietuvoje pašalinimo, ekspremjeras Saulius Skvernelis sako, jog tai reikėtų padaryti neliečiant karių palaidojimo vietų.

„Kova su paminklais niekada nebuvo labai protinga ir perspektyvi, tačiau šiandien turime kitokią situaciją: turime iš tikrųjų nesuvokiamą, sveiku protu neįmanomą XXI amžiuje karinę agresiją su genocido akivaizdžiais požymiais iš Rusijos pusės ir galbūt atėjęs tinkamas laikas pasižiūrėti arba revizuoti, ar dar kas neišlikę tokio, kur iš tikrųjų būtų galima desovietizuoti“, – Žinių radijui penktadienį sakė Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis.

Vis dėlto jis pabrėžė, kad dalis sovietinių atminimo simbolių yra kapinėse ir kvietė nekovoti su mirusiais juos perlaidojant.

„Su mirusiais kovoti čia tikrai nematau prasmės. Galbūt monumentus reikėtų šalinti, bet neliesti palaidojimo vietų, jas pažymėti specialiais ženklais, lentomis, pažyminčiomis, kad tai yra tokiame istoriniame etape žuvę kariai, žmonės ir tikrai neužsiiminėti perlaidojimais“, – kalbėjo parlamentaras.

„Tikrai nemanau, kad tai reikėtų daryti net ir tokiomis sąlygomis. Neturėtume demonstruoti mes, kad esame tokia pat valstybė, kaip ta, kuri šiandien yra paskelbusi karą žmogiškumui“, – pridūrė jis.

Apie tai, jog sieks panaikinti apsaugą sovietiniams monumentams, pranešė kelios savivaldybės, tarp jų – Raseinių rajonas ir Klaipėda. Uostamiestyje yra monumentas apie 700 sovietų karių palaidojimo vietoje.

 

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
Reklama
error: Alert: Content is protected !!