Šaiposi iš rusų: Putinas pradėjo karą su Ukraina dėl NATO plėtros, o dabar gaus Švediją ir Suomiją

Naujienos

Ukrainos valdžios atstovai su aiškia ironija kritikuoja Kremliaus veiksmus ir planavimo kokybę. Rusija nuolat akcentavo, kad Ukraina puolama tam, kad NATO nesiplėstų į rytus, tačiau jau metų pabaigoje tradiciškai neutralumą demonstravusios Švedija ir Suomija gali atsidurti Vakarų gynybiniame aljanse.

Ukrainos prezidento administracijos patarėjas Mychailo Podoliakas pareiškė, kad Rusija stipriai apsiskaičiavo planuodama karą su Ukraina, nes NATO sienos priartės prie jos sienų „pusvalandžio važiavimo nuo Sankt Peterburgo atstumu“.

„Rusija visada išsiskyrė savo pareiškimų absurdiškumu ir nelogiškumu. Taip, ši šalis ir toliau teigia, kad pradėjo didelio masto barbarišką karą prieš Ukrainą, kad neleistų mums stoti į NATO. „Apginti savo sienas“. Labiau veidmainiškos priežasties masiniam ukrainiečių žudymui ir nesurasi. Ką gi, po Švedijos ir Suomijos įstojimo į aljansą, kas gali nutikti jau per artimiausią pusmetį, Kremlius sulauks NATO už pusvalandžio kelio nuo Sankt Peterburgo. Ir tai yra neišvengiama pasekmė, kai šalis nemoka analizuoti rizikų“, – pareiškė jis.

Anksčiau jau buvo skelbta apie Rusijos perspėjimus NATO , jeigu Suomija ir Švedija įstos į karinį aljansą. D. Medvedevo teigimu, Rusija imsis keisti nebranduolinį Baltijos jūros regiono statusą.

Rusijos Saugumo Tarybos vicepirmininkas, buvęs ilgametis šalies premjeras Dmitrijus Medvedevas pareiškė: „Nebegali būti jokių kalbų apie nebranduolinį Baltijos statusą – balansas turi būti atstatytas. Iki šiol Rusija nesiėmė tokių priemonių ir neplanavo“.

Šaltinis: tv3.lt

 

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!