Šauktinių tarnybą baigę jaunuoliai atviri: pražūtingas karas Ukrainoje įkvėpė mus patriotiškumo, o ginti tėvynę drąsos tikrai nepristigtų

Naujienos

Lietuvos kariuomenėje vis daugiau pradinę privalomąją karo tarnybą baigusių, tačiau tik atsargoje būti nenorinčių karių. Dalis kiek mažiau nei metus trunkančius mokymus baigusiųjų neslepia – savo ateitį bandys sieti su Lietuvos kariuomene. Rusijos karo Ukrainoje fone pradinę privalomąją karo tarnybą baigę buvę šauktiniai tvirtina, jog iš arčiau pažinę kariuomenę jaučiasi ramūs ir yra pasirengę prireikus stoti į kovą už savo šalies laisvę.

Šiomis dienomis Klaipėdoje esančiame Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione iškilmingos ceremonijos metu į atsargą išleisti 350 privalomąją pradinę karo tarnybą baigusių karių, kurie tapo aktyviojo rezervo kariais.

„Šiems kariams ne tik reikėjo mokytis kariauti, ginti savo šalį, bet kartu ir vykdyti realias užduotis. Mūsų kariai vyko ir statyti vielos užtvaros pasienyje, ir vykdėme bendras užduotis su pasieniečiais. 9 mėnesiai šitiems dragūnams tikrai neprailgo ir, manau, jie tikrai buvo ne tik naudingi, bet ir įdomūs“, – pastebėjo bataliono vadas Tomas Auželis.

Jis taip pat pastebėjo, kad šie keli šimtai karių turi būti pasiruošę bet kada vėl būti pašaukti. Tai patvirtina ir šiuo metu batalione į pakartotinius mokymus atvykęs nemenkas būrys kitų aktyviojo rezervo karių.

„Kaip Valdas Rakutis yra pasakęs, mes gyvename ne tik karo akivaizdoje, bet ir karo zonoje. Manau, kad ne tik aktyviojo rezervo kariai, bet ir mes, Lietuvos piliečiai, turime būti atsakingi, pasiruošę bet kokiems netikėtumams. Bet nemanau, kad dabar verta panikuoti. Visą laiką sakau, kad jeigu norime gerai tarnauti, reikia gerai vykdyti savo pareigas. Jei visi gerai vykdysime savo pareigas kaip piliečiai, manau, mūsų šalis tikrai bus saugi“, – sakė T. Auželis.

Jau šį balandį batalione laukiama naujos šauktinių laidos.

Dalis šauktinių nusprendžia likti kariuomenėje

T. Auželis sako, kad po kiekvieno šaukimo maždaug apie 10 proc. šauktinių išreiškia norą toliau tęsti profesinę karo tarnybą.

Tokių karių yra ir šioje prievolininkų laidoje. Kai kurie jų pastebi, kad pradinė privalomoji karo tarnyba tik sustiprino patriotinius jausmus ir jau anksčiau buvusias mintis, jog gyvenimą reikėtų sieti su Lietuvos kariuomene, kiti neslepia – 9 mėnesiai kariuomenėje gali pakeisti gyvenimą.

„Aš norėjau kažką naujo išbandyti. Maniau, kad tai bus vienas geriausių sprendimų, taip ir nutiko. Planuoju likti. Norėčiau mokyti, ne tik pati dalyvauti pratybose, bet ir skleisti žinias kitiems ir galbūt užimti skyriaus vadės pareigas“, – sakė Aistė.

Per 9 pradinės privalomosios karo tarnybos mėnesius Aistė sako sužinojusi daug dalykų, kuriuos galėtų pritaikyti ne tik kario, bet ir civilio gyvenime, atrado naujų pažinčių.

Šiomis dienomis pradinę privalomąją karinę tarnybą baigusiems šauktiniams teko nemažai išbandymų – gyvenimo ritmą koregavo pandemija, o kursas baigėsi, kai jau netoliese vyksta Rusijos sukeltas karas Ukrainoje. Vis dėlto Aistė patikino, kad iš arti susipažinusi su Lietuvos kariuomene, jos pasirengimu, jaučiasi ramiai ir drąsiai.

„Mes gauname tikrą informaciją, nėra melo“, – pabrėžė Aistė ir patikino, jog jeigu prireiktų, nė nesudvejojusi stotų ginti Lietuvos, nes jau turi tam tvirtus pagrindus.

Tarnyba nesutrukdė įgyti aukštojo mokslo diplomo, tęsti sportinę karjerą

Vis nuskambančius nuogąstavimus, jog neva privaloma pradinė karo tarnyba gali sugriauti jaunų žmonių planus, dabar jau buvęs šauktinis Dovidas neigia. Anot jo, Lietuvos kariuomenė sudaro visas sąlygas siekti tikslų.

„Gavau geresnį fizinį pasirengimą, nors atėjau į kariuomenę jau būdamas sportininku. Kariuomenė suteikia sąlygas sportininkams toliau tęsti savo veiklą ir siekti sportinių aukštumų. Nėra blogai 9 mėnesių tarnyba. Man tai – vieni privalumai ir žadu pasilikti kariuomenėje, nes tai yra nuostabi vieta, geros socialinės garantijos“, – sakė Dovidas.

Vaikinas tvirtino, jog ir iki pradinės privalomosios karo tarnybos buvo patriotas, tad tarnyba šiuos jausmus tik sustiprino ir suteikė sąlygas geriau save realizuoti.

Pastebima, kad per pastaruosius 9 mėnesius kai kurie šauktiniai, atlikdami karo tarnybą, ne tik toliau tęsė savo sportinę karjerą, bet ir, pavyzdžiui, įgijo aukštąjį išsilavinimą.

Tarnyba padėjo atrasti save

Lietuvos kariuomenėje ketina likti ir kitas ką tik privalomąją karo tarnybą Klaipėdoje baigęs šauktinis. Antanas sakė, kad jau gavo pasiūlymą ir ketina prisijungti prie karo policijos pajėgų.

„Ten planuoju savo ateitį. Mane kariuomenė paskatino eiti šiuo keliu, todėl planuoju likti“, – sakė vaikinas.

Antanas tvirtino, jog nesigaili Lietuvos kariuomenėje praleistų 9 mėnesių. Per šį laiką buvęs šauktinis sakosi sutvirtėjęs fiziškai, suradęs tikrų draugų.

„Pamačiau daug, sužinojau daug. Skanus maistas, graži gamta“, – pastebėjo Antanas.

Vedlės, vyriausiosios šaulės, šaulės darbą jau išbandžiusi Airida taip pat savo gyvenimą ketina sieti su profesine karo tarnyba – svarsto, jog norėtų savo žinias perduoti kitiems šauktiniams.

„Visada domėjausi kariuomene, mano gyvenimas visada buvo aktyvus, užsiėmiau kovos menais ir sugalvojau, kad noriu save išbandyti ir tikrai nesigailiu, kad čia atėjau, didžiuojuosi, kad čia praleidau tuos 9 mėnesius“, – sakė Airida.

Paklausta, kas per šios tarnybos laiką įsiminė labiausiai, Airida akcentavo tikru išbandymu buvusius mokymus „Dragūnų takas“.

„Jis buvo labai emocionalus, tikras išbandymas, kad ir toje pačioje šaltoje Baltijos jūroje, kai bangos muša tau į veidą ir jauti savo kolegų šaltį, kaip jie dreba, kai virve leidiesi…“ – prisimena Airida.

Dauguma tarnybą baigusių šauktinių akcentavo, jog pastarieji 9 mėnesiai padėjo sutvirtėti tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Kai kuriems tarnyba tapo galimybe geriau pažinti save.

„Visų pirma, visas tas laikas buvo lydimas iššūkių, kurių civiliniame gyvenime nesutiksi. Visos tos situacijos, į kurias tenka patekti, viskas, ką kartais tenka iškęsti, užgrūdina. Tiek aš, tiek mes visi kaip komanda sustiprėjome fiziškai, morališkai ir, manau, toliau gyvenime mums bus tik lengviau“, – sakė Gabrielius.

Nors vaikinas kol kas neketina sieti savo gyvenimo su Lietuvos kariuomene, tačiau tvirtina, jog šių durų neuždaro ir galbūt ateityje keliai dar atves į karinę tarnybą.

„Aš įsidėmėjau labai daug dalykų, nes susikūriau save. Tos visos sunkios situacijos padėjo man pažvelgti į save, kodėl visa tai darau, ir galų gale supratau, kad ši tarnyba sustiprina kiekvieną žmogų. Tu gali visą savo gyvenimą pakeisti, jeigu ateini čia ir skiri tam laiko“, – sakė Aronas.

Šaltinis: lrt.lt

 

 

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!