SEB bankas brangina paslaugas ir 100 proc.: net pensininkai ar nepasiturintys mokės daugiau

Naujienos

Pernai rekordinį pelną fiksavęs vienas didžiausių komercinių bankų informavo, kad brangina savo paslaugas. Banko taikomi mėnesiniai įkainiai daugeliui gyventojų gerokai padidės.

Tačiau SEB tikina, kad, pavyzdžiui, jaunimui paslaugos atpigs, o kai kuriems klientams kainuos tiek pat.

Be to, bankas aiškina, kad mokėdami didesnius mėnesinius mokesčius gyventojai esą gaus daug paslaugų ir mokės vis tiek mažiau nei mokėtų pirkdami pavienes paslaugas. O ir mėnesiniai mokesčiai nebuvo keisti 12 metų.

Paslaugas brangina 100 proc.

Šiuo metu SEB klientai gali rinktis vieną iš 7 paslaugų planų. Jų kaina svyruoja nuo 0,5 euro iki 2,5 euro per mėnesį.

Tiesa, socialiai remtini asmenys planą „Standartas“, kurio įprastinė kaina yra 1,37 euro per mėnesį, gauna nemokamai, o pensininkai gali naudotis planu „Senjoras“, už kurį reikia mokėti 0,7 euro per mėnesį.

Sprendžiant iš SEB pranešimo, naujų nemokamų planų socialiai remtiniems asmenims bankas nebesiūlys. Jie turės mokėti bent 0,69 euro per mėnesį arba 8,28 euro per metus.

Galima prisiminti, kad šiuo metu šalpos senatvės pensijos dydis yra 197 eurai per mėnesį. Vadinasi, kad galėtų visus 12 mėnesių naudotis šiais pinigais, žmogus turės atiduoti bankui 4,2 proc. vienos mėnesinės išmokos.

Finansai (tv3.lt koliažas)

Pigiausias naujas banko planas pensininkams bus 1 euras per mėnesį – beveik 43 proc. daugiau nei dabar.

Darbingo amžiaus klientams SEB pigiausią planą dabar siūlo už 1 eurą per mėnesį – pasirinkusiems jį, be kita ko, galima atlikti neribotą kiekį pinigų pervedimų.

Naujas pigiausias planas su neribotu pervedimų kiekiu atsieis po 2 eurus per mėnesį. Taigi daugeliui klientų pagrindinės paslaugos pabrangs 100 proc.

Vis dėlto SEB pabrėžia, kad jaunimas naudosis planais nemokamai, o dabar jiems siūlomas planas už 0,5 euro per mėnesį, tad jiems paslaugos įkainis gerokai mažėja.

O planas „Standartas“ dabar ir „Minimalus“ vėliau kainuos tiek pat – 1,37 euro per mėnesį ir tai yra  esą mažiau negu Lietuvos banko nustatyta būtiniausių paslaugų krepšelio kaina.

Be to, bankas džiaugiasi, kad naujos mokėjimo kortelės bus ekologiškesnės. Jos bus gaminamos iš pašarinių kukurūzų atliekų.

Patys klientai nori mokėti daugiau, o brangiau yra pigiau

Pasak banko pranešimo, prieš brangindamas paslaugas SEB apklausė savo klientus ir atsižvelgė į jų pageidavimus.

„Prieš atnaujindami paslaugų planus privatiems klientams atlikome įvairaus amžiaus klientų apklausas ir atsižvelgėme į jų poreikius ir pageidavimus kartu su įprastomis kasdienės bankininkystės paslaugomis, tokiomis kaip pinigų pervedimas, naudojimasis mokėjimo kortelėmis, gauti įvairesnių paslaugų ir daugiau naudų iš vienų rankų“, – pranešime cituojama SEB banko valdybos narė Eglė Dovbyšienė.

Eglė Dovbyšienė (nuotr. bendrovės)

Pasak jos, atsižvelgdamas į infliaciją, augančias pragyvenimo išlaidas ir klientų pageidavimus pasiimti daugiau savo grynųjų pinigų bankas nustatė didesnį limitą, kiek jų žmonės gali pasiimti nemokamai.

Į klausimą, kodėl bankas brangina paslaugas tuo metu, kai fiksuoja rekordinį pelną, jo atstovė atsakė taip:

„Negalime lyginti esamų ir atnaujintų banko paslaugų planų, atnaujinti paslaugų planai skiriasi savo turiniu, naujomis ir / ar praplėstomis paslaugomis, jie yra kitaip sustruktūruoti.“

Daugelis banko klientų mokės bent 100 proc. daugiau, bet galės „nemokamai“ pasiimti 10 proc. nuosavų pinigų ir pretenduoti bent į 50 eurų banko išmoką, jeigu pateks į „netikėtą nelaimingą atsitikimą, dėl kurio reikia apsilankyti skubios pagalbos skyriuje“.

Anot E. Dovbyšienės, paslaugų kainodara ir sudaryta taip, kad, kaip ir anksčiau, kasdienės bankininkystės paslaugomis klientams būtų naudingiausia ir patogiausia naudotis pasirinkus vieną iš banko teikiamų paslaugų planų – „tai yra pigiau, negu naudotis atskiromis banko paslaugomis“.

„Atkreipiame dėmesį, kad SEB banko paslaugų planų mokesčių privatiems klientams nuo pat jų sukūrimo 2012 metais nė karto nedidinome. <…>

Kalbant apie pastaruoju metu didėjusį banko pelną, jam įtakos turėjo ir pasikeitusi Europos Centrinio Banko pinigų politika, kai, siekiant pažaboti išaugusią infliaciją, politika yra griežtinama nuo neigiamo palūkanų lygio iki aukščiausio lygio per pastaruosius du dešimtmečius“, – komentavo E. Dovbyšienė.

Brangesnius paslaugų planus SEB klientai galės rinktis nuo balandžio 9 d. Dabartiniai pigesni planai galios iki šių metų trečio ketvirčio.

Uždirba šimtus milijonų pelno

SEB skelbė, kad per 2023 m. pirmuosius tris ketvirčius banko pajamos buvo 408,1 mln. eurų.

Per šį laikotarpį SEB bankas uždirbo 229,8 mln. eurų neaudituoto grynojo pelno (tuo pačiu laikotarpiu 2022 m. – 113,8 mln. eurų). Tiek pinigų bakui liko iš visų gautų pajamų atėmus visas išlaidas.

Taigi, vieno didžiausių šalyje komercinių bankų pelnas pernai išaugo dvigubai. O banko pelningumas (pelno ir pajamų santykis) viršijo 56 proc.

Paprastai kalbant, nuo klientų sumokėto 1 euro bankas gavo 56 centus grynojo pelno.

Didžiausią dalį SEB Lietuvoje kontroliuojančio to paties pavadinimo Švedijos banko akcijų netiesiogiai valdo viena turtingiausių šalies Wallenbergų šeima. Tarp didžiausių SEB akcininkų taip pat yra Švedijos ir kitų šalių pensijų fondai (pvz., „Swedbank“, AMF, „Alekta“, „Vanguard“, „Black Rock“ ir kt.).

Praėjusių metų pabaigoje apie branginamas paslaugas pranešė „Luminor“ ir Šiaulių bankas.

Iki šiol „Swedbank“ nėra paskelbęs planų apie branginamas paslaugas.

Šaltinis: tv3.ltvis

 

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt