Seimo narė iš minėjimo pabėgo po 20 minučių ir apsipylusi ašaromis: nebegalėjau ten būti

Žinios

Sausio 13-osios minėjimo ceremonijai virtus valdžios sprendimais nepatenkintos minios protesto akcija, renginyje iki galo neištvėrė net ir Seimo opozicijos atstovė. Darbo partijos narė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė ceremoniją paliko praėjus vos 20-čiai minučių ir iš jos išbėgo apsipylusi ašaromis.

„Aš išėjau po kokių 15-20 minučių, nes tiesiog negalėjau nustoti verkti. Buvo per sudėtinga ten išbūti“, – vėliau portalui lrytas.lt sakė I.Kačinskaitė-Urbonienė.

Anot darbietės, jai buvo sunku stebėti, kaip diena, turėjusi tapti laisvės švente, virto tautos susiskaldymo atspindžiu.

SAUSIO 13-OSIOS MINĖJIME MINIA NUŠVILPĖ I. ŠIMONYTĘ: KURTINANTIS NEPASITENKINIMAS UŽGOŽĖ VISĄ KALBĄ

„Dar ir dabar sunku kalbėti. Man pasidarė labai liūdna ir skaudu dėl to, kad mes tokią dieną, kai visi turėtume džiaugtis, jog turime laisvę ir visi esame vieningi, susiskirstome į dvi dalis. Iš esmės tos skirtybės neturėtų būti, jeigu turėtume daugiau supratimo ir pagarbos kito nuomonei.

Buvimas tame epicentre, kai jauti dvi skirtybes toje pačioje tautoje, buvo labai skaudus. Dėl to man buvo labai sudėtinga tame renginyje išbūti“, – pasakojo Seimo narė.

Nors iš pradžių I.Kačinskaitė-Urbonienė teigė nuliūdusi dėl protestuotojų pasirinktos datos ir būdo skleisti savo poziciją, vėliau ji tvirtino nustebusi ir dėl netoliese sėdėjusių pačių politikų ir visuomenininkų reakcijos į rėkiančią minią.

„Iš pradžių buvo liūdna dėl minios. Buvo gaila, kad jie negalėjo susilaikyti tokią dieną. Gerai, kad protestuotojai turi savo nuomonę, bet tokią dieną nuomonę buvo galima reikšti kitomis priemonėmis. Nuliūdau dėl to.

Bet vėliau pasidarė dar liūdniau, kai pamačiau, kaip kai kurie politikai, patarėjai, visuomenininkai pradėjo vaipytis dėl tos minios elgesio. Tuomet pajutau, kad vieni kitų mes net nenorime klausytis. Mes žiūrime vieni į kitus, bet net nebandome suprasti, kokie motyvai atvedė vienus ar kitus žmones į Nepriklausomybės aikštę“, – kalbėjo parlamentarė.

Jos teigimu, nors protestuotojai nepagarbiai reagavo į premjerės Ingridos Šimonytės kalbą, savo šūksniais ir švilpimu ją nustelbę, pati ministrė pirmininkė esą pasielgė ne visai tinkamai.

„Tai, kad mes atsidūrėme tokioje situacijoje, mane labiausiai ir nuliūdino. Fiziškai pajutau, kad yra dvi Lietuvos, kurios viena į kitos pusę gali sunkiai žiūrėti“, – apibendrino ji.

Primename, kad vidurdienį Nepriklausomybės aikštėje prasidėjus Sausio 13-osios – Laisvės gynėjų dienos – minėjimo ir Laisvės premijos įteikimo ceremonijai, ant scenos lipusius politikus pasitiko įtūžusių žmonių minia.

Skaičiuojama, kad protestuotojų prie Seimo iš viso galėjo būti apie 2,5 tūkst.

Šaltinis: lrytas.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!