Seimo narys P. Gražulis siūlo papildyti atmintinų dienų sąrašą nauja diena – Pilietinio protesto diena.

Naujienos

Tautos ir teisingumo sąjungos (centristų-tautininkų) pirmininkas, Seimo narys Petras Gražulis siūlo atmintinų dienų sąrašą papildyti nauja diena – Pilietinio protesto diena, kuri būtų minima gegužės 15 d.

Pirmadienį jis įregistravo tai numatančią Atmintinų dienų įstatymo pataisą.

Jeigu Seimas pritartų, gegužės 15-oji būtų ne tik Steigiamojo Seimo susirinkimo diena, Tarptautinė šeimos diena, bet ir Pilietinio protesto diena.

P. Gražulis pasirinko ir savo iniciatyvos įsigaliojimo datą. Jis siūlo, kad įstatymo pataisa įsigaliotų šių metų balandžio 1 d.

P. Gražulis sako, kad į atmintinų dienų sąrašą siūlo įtraukti Pilietinio protesto dieną, siekiant „įprasminti ir paminėti 2021 metų gegužės 15-ąją visoje Lietuvoje vykusio „Didžiojo šeimos gynimo maršo“ įkvėptą Lietuvos žmonių pilietinio aktyvumo pakilimą“.

„Šis 2021 metų gegužės 15-ąją dieną įvykęs taikus pilietinis protestas buvo ne tik vienas didžiausių pilietinių protestų nuo Sąjūdžio laikų, tačiau įkvėpė, padrąsino Lietuvos žmones tapti labiau pilietiškais, aktyviais, drąsiau reikšti ir ginti savo poziciją, gausiau rinktis į susibūrimus ir aktyviau realizuoti Konstitucijoje ir įstatymuose įtvirtintas savo teises“, – dokumento aiškinamajame rašte sako P. Gražulis.

Šiuo metu atmintinų dienų sąraše yra 72 dienos. Gegužės 15-oji yra Steigiamojo Seimo susirinkimo diena, Tarptautinė šeimos diena.

Įstatymas numato, kad „atmintina diena – reikšminga diena, susijusi su esminiais Lietuvos valstybingumo kūrimo ir įtvirtinimo faktais ir (ar) įvykiais, visuotinių vertybių propagavimu, atminimo kultūros ir gyvosios istorijos išsaugojimu“.

Šaltinis: elta.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!