Seksualiniais nusikaltimais įtariamą Kristijoną Bartoševičių neva palaiko politikai: „aprengė“ marškinėliais su gaidžio ženklu

Naujienos

Socialiniuose tinkluose plinta fotomontažas, kuriame pavaizduota grupė politikų, kurie dėvi marškinėlius su užrašu „Free Bartoshevich“, gaidžio piešiniu ir aliuzija į ir Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) santrumpą. Taip neva norima pavaizduoti, kad jie išreiškė palaikymą šią savaitę įtarimų, susijusių su nepilnamečių seksualiniu prievartavimu, sulaukusiam Kristijonui Bartoševičiui.

Socialiniame tinkle „Facebook“ platinamos trys nuotraukos, kuriose užfiksuoti eroparlamentarės Aušra Maldeikienė bei Rasa Juknevičienė ir Seimo narys Matas Maldeikis, ant kurių rūbų negrabiai kompiuterine programa uždėtas užrašas „Free Bartoshevic“ (angl. laisvė Bartoševičiui), po kuriuo tekstas „Duok kalėjimams daugiau mėsos“ ir gaidžio paveikslėlis, ant kurio raidės PS-LKD.

Facebook nuotr./Socialiniuose tinkluose platinama manipuliacija

Socialiniuose tinkluose platinama manipuliacija / Facebook nuotr.

Marškinėlių užrašas tarsi primena akciją, kuomet pasaulio politikai ir neabejingi asmenys susivienijo reikalaudami paleisti Baltarusijoje kalintą Romaną Protasevičių.

Baltarusijos opozicijos aktyvistas ir blogeris bei informacinio kanalo „Nexta“ įkūrėjas praėjusių metų gegužę buvo sulaikytas Minske, prievarta nutupdžius iš Atėnų į Vilnių skridusį lėktuvą.

Tuo metu visame pasaulyje pasklido šūkis su grotažyme #FreeProtasevich.

Užrašas „Free Bartoshevic“, tariamai papuošęs politikų marškinėlius, tai imitacija tariamai vykusios palaikymo akcijos dabar jau buvusiam Lietuvos parlamentarui Kristijonui Bartoševičiui.

Šios savaitės pradžioje generalinė prokurorė Nida Grunskienė kreipėsi į Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen, prašydama leidimo patraukti Seimo narį konservatorių K.Bartoševičių baudžiamojon atsakomybėn. Jis įtariamas mažamečio prievartavimu.

K.Bartoševičius pats atsisakė Seimo nario mandato, o Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) šį jo prašymą tenkino. Jo įgaliojimai nutrūko trečiadienį.

Pasinaudojus atvirkštinės vaizdų paieškos sistemomis galima nesunkiai atrasti, kad nuotraukos, kuriuose užfiksuoti A.Maldeikienė, M.Maldeikis ir R.Juknevičienė darytos dar gerokai prieš abu minėtus skandalus.

Panaudotos senos nuotraukos

Tą patį 15min patvirtino ir parlamentaras M.Maldeikis.

„Net nemačiau šio kliedesio. Tai fotografija daryta prieš daug metų man gyvenant Briuselyje. Ji yra mano feisbuke.

Vien pagal mano šukuoseną ir veidą galima pasakyti, kad ji daryta prieš gerus 5 metus.

Tuo metu nebuvo nei Bartoševičiaus, nei Protasevičiaus atvejų.

Todėl drąsiai galite rašyti, kad ši mano foto skirta kvailiams mulkinti, o feiko autoriai savo net nesistengia“, – melagieną komentavo M.Maldeikis.

Jis pridūrė, kad A.Maldeikienės nuotrauka įamžinta dar prieš jos kovą su onkologine liga.

Išties europarlamentarės fotografija pirmą kartą interneto erdvėje buvo publikuota 2020 metų rugsėjį interneto portale europoszinios.lt.

M.Maldeikio nuotrauką iš jo socialinių tinklų pasiskolino ir publikavo naujienų portalas TV3.lttai įvyko dar praėjusių metų vasarį.

R.Juknevičienę Seime įamžino portalo LRT.lt fotografas Edvardas Blaževič. Joje aiškiai matyti, kad politikės rūbų nepuošia joks užrašas.

Šaltinis 15min.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
Reklama
error: Alert: Content is protected !!