Serbija Lietuvai atkirto: grasinti sankcijomis yra ne tik kvaila

Naujienos

Serbija atmeta Lietuvos raginimą nubausti šalis, atsisakančias prisijungti prie Ukrainą užpuolusiai Rusijai taikomų sankcijų, įskaitant ir narystės Europos Sąjungoje siekiančią Balkanų valstybę.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pirmadienį paragino pasiųsti „aiškią žinią“ visoms valstybėms, svarstančioms suteikti galimybę Rusijai apeiti Vakarų sankcijas, jog jos pačios gali būti nubaustos.

„Grasinti Serbijai sankcijomis, jei ji netaikys sankcijų Rusijos Federacijai, yra ne tik kvaila, bet ir veidmainiška“, – pareiškė serbų vidaus reikalų ministras Aleksandras Vulinas.

„Kvaila, nes Lietuvos ministras pamiršta, kad serbai nepuola draugų ir nemėgsta šantažo, ir veidmainiška, nes Europos Sąjunga taip pat neįvedė sankcijų rusiškoms dujoms ir naftai“, – pridūrė jis.

Jo komentarai pirmadienį paskelbti vyriausybės interneto svetainėje.

„Jei Lietuvos grasinimai yra Europos Sąjungos kalba, tai mūsų įstojimas į ES yra dar toliau, nei maniau”, – sakė A. Vulinas, Serbijos prezidento Aleksandro Vučičiaus sąjungininkas.

G. Landsbergis, klausiamas, kaip būtų galima užtikrinti, kad sankcijos Rusijai nebūtų apeinamos, pavyzdžiui, per Turkiją ar Serbiją, Briuselyje žurnalistams pirmadienį sakė: „Turime pasiųsti aiškią žinią kiekvienai valstybei, trečiajai šaliai, kuri padėtų Rusijai apeiti sankcijas, kad tos pačios sankcijos gali būti pritaikytos taip pat ir jai pačiai. Turime į tai žiūrėti rimtai, nes nuo to priklauso ir mūsų patikimumas.“

Antradienį A. Vulinas pareiškė, kad Belgradas niekada neįves sankcijų ir neprisidės prie Vakarų „isterijos“ prieš Rusiją dėl jos invazijos į Ukrainą.

„Serbija niekada neprisijungs prie antirusiškos isterijos, per kurią vagiamas Rusijos piliečių ir Rusijos Federacijos turtas, kaip ir neuždrausime Rusijos žiniasklaidos“, – pasakė Serbijos vidaus reikalų ministras.

Ši Balkanų šalis yra ištikima Rusijos sąjungininkė, nors ir pasmerkė Maskvos invaziją į Ukrainą.

Serbija siekia narystės ES, tačiau yra vienintelė Europos valstybė, atsisakanti prisijungti prie tarptautinių sankcijų Kremliui.

Šaltinis: tv3.lt

 

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!