Sergejus Lavrovas apie karą Ukrainoje: „Išaušo tiesos akimirka“

Naujienos

Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas, antradienį atvykęs vizito į Maskvą, pareiškė ieškantis būdų kuo greičiau nutraukti kautynes Ukrainoje. Rusija pasinaudojo šia proga mesdama jai pačiai taikomus kaltinimus Vakarams.

„Esame labai suinteresuoti rasti būdų sudaryti sąlygas veiksmingam dialogui, sudaryti sąlygas kaip įmanoma greičiau nutraukti ugnį, sudaryti sąlygas taikiam sprendimui“, – sakė A. Guterresas derybų su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu pradžioje.

A. Guterreso vizitas Maskvoje yra pirmas nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios vasario 24 dieną. Po derybų su S. Lavrovu JT vadovas ruošiasi susitikti su prezidentu Vladimiru Putinu.

„Žinau, kad mes… skirtingai interpretuojame tai, kas vyksta Ukrainoje“, – nurodė A. Guterresas.

„Tai neapriboja galimybės vesti labai rimtą dialogą dėl to, kaip geriausiai galėtume dirbti, kad sumažintume žmonių kančias“, – pridūrė jis.

Tuo metu Rusijos užsienio reikalų ministras S. Lavrovas savo kalboje minėjo, kad pasaulis priartėjo prie „tiesos akimirkos“. „Tarptautiniuose santykiuose išaušo tiesos akimirka. Sprendžiama, ar žmonija toliau gyvens remiantis JT chartija, ar susitaikys su vienos pusės ir jos satelitų diktatu“, – aiškino jis. Šiuo jo žodžius nesunkiai galima pritaikyti pačiai Rusijai, kuri vienašališkai nusprendė kariniais metodais „auklėti“ kaimynines šalis.

Iš Maskvos JT vadovas ruošiasi nuvykti į Kyjivą. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis anksčiau „tiesiog neteisingu“ pavadino A. Guttereso sprendimą pirmiau apsilankyti ne jo šalyje, o Rusijoje.

A. Guterresas kaltina Maskvą, kad ji, siųsdama karius į Ukrainą, pažeidžia Jungtinių Tautų chartiją, taip pat jau ne kartą reikalavo nutraukti ugnį.

Šaltinis: tv3.lt

 

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!