Siaubo filmas, vykstantis Šiauliuose vidury baltos dienos: tiek pedagogai, tiek moksleiviai yra įbauginti

Naujienos

Skandalas Šiaulių gimnazijoje. Keturiolikmetis moksleivis susikibo su 56 metų mokytoju – per pamoką smogė jam į veidą, sudaužė mokytojo akinius. Aiškėja ir dėl ko kumščius į darbą paleido moksleivis. Tiesa, pats gimnazistas su tėvais po kelių valandų kreipėsi į medikus. O gimnazistai savo bendramokslį apibūdina kaip agresyvų ir pavojingą visuomenei, įbauginti ir mokyklos mokytojai.

Grumtynes tarp mokytojo ir 14-mečio moksleivio nufilmavo vienos Šiaulių gimnazijos moksleiviai. Technologijų mokytojas ir mokinys vienas kitam įsikibę į atlapus, vaizdo įraše matyti, kaip moksleivis kelis kartus bando smūgiuoti mokytojui. Staiga ginti mokytojo prišoka ir bendraklasis.

Aiškėja, kad konfliktas kilo tada, kai technologijų mokytojas pamokos pradžioje paprašė visų pasidėti telefonus, tačiau šis mokinys į jo prašymą nesureagavo – tada mokytojas telefoną paėmė. Iškart keturiolikmetis ėmė reikšti nepasitenkinimą, kilo konfliktas – mokinys pradėjo talžyti keturis kartus vyresnį mokytoją: sulaužė jam akinius, sumušė veidą. Vienas iš bendraklasių dar bandė skirti susikibusius mokytoją ir mokinį.

„Mokytojas prašė, gal tris keturis kartus padėti telefoną [moksleivis] neklausė. [Moksleivis] tada kalbėjo su kažkuo ir mokytojas iš už nugaros paėmė jo telefoną“, – įvykį prisimena bendraklasis.

Muštynių liudininkai pasakoja, kaip viskas prasidėjo ir ką jie matė. Moksleivis norėjo atsiimti telefoną iš technologijų mokytojo.

„Du kartus prašė grąžinti telefoną, negrąžino. Paėmė už megztinio taip, dar kartą paprašė, negrąžino. [Moksleivis], pradėjo muštynes tiesiog“, – pasakoja moksleivis.

„Smūgį gerą užtrenkė, mokytojui sakė akiniai lūžo, sutrenkta galva“, – pridūrė kitas moksleivis.

„Mokytojas gynėsi, bandė gintis, bet [moksleivis] stipresnis, jaunesnis, aukštesnis, tiesiog per daug galios turėjo“, – teigia bendraklasis.

Apie vaikiną atsiliepia neigiamai

Vaikinai apie mokytoją atsiliepia tik teigiamai, o štai apie bendramokslį pasakoja, kad mokykloje jo dauguma vengia. Pasak šaltinių, keturiolikmetis iš parduotuvės vogdavo gėrimus, į pamokas ne kartą yra atėjęs girtas, direktoriaus kabinetą apmėtė kiaušiniais.

„Iš „Ikiuko“ viską vogdavo, šokinėdavo prieš mokytojus, apmėtydavo kabinetus kiaušiniais, šiaip lįsdavo prie pirmokų“, – pasakoja moksleivis.

„Aš esu jo buvęs klasiokas, tai tikrai pažįstu jį, manau, kad jis yra toks piktybinis. Mėgsta pulti ant vaikų. Jis buvo grėsmė visuomenei ir dauguma vaikų bijojo jo“, – teigia kitas mokinys.

Mokyklos bendruomenė po šio įvykio sukrėsta.

„Savijauta yra tikrai labai negera, šiandien yra teikiama psichologinė pagalba visai bendruomenei. Informuoti ir tėveliai, ir mokiniai, su mokiniais betarpiškai bendrauja ir psichologas mokyklos“, – teigia gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Irma Riukienė.

Policija tikina, kad dėl šio konflikto jau gavo du pranešimus.

„Vienas pranešimas po 14 valandos buvo, kad mokykloje yra sužalotas mokytojas ir jį sužalojo keturiolikmetis mokinys, o po poros valandų mes gavom pranešimą iš ligoninės, kad į ligoninę su tėvais kreipėsi tas pats keturiolikmetis, kuris pranešė, kad jam mokykloje buvo sužalotas kaklas“, – teigia policijos atstovė Gailutė Smagriūnienė.

Spręs, ką daryti toliau

Kol policija aiškinasi šio įvykio aplinkybes, šiandien mokykloje nepasirodė nei mokinys, nei mokytojas. Mokytojas – nes neturi pamokų, o mokinys – tėvų prašymu. Tiek pedagogai, tiek kiti moksleiviai yra įbauginti.

Mokykla spręs, ar prieš mokytoją pakėlęs ranką moksleivis gali toliau mokytis mokykloje, jei taip nutiktų, mokyklos atstovė neatmeta galimybės, kad tiek dalis mokytojų, tiek ir mokinių, gali pasirinkti mokslus tęsti kitur.

„Visa bendruomenė yra sunerimusi. Ir labai norėtųsi nepažeidžiant nei vienų žmonių teisių išspręsti tą situaciją visiems labai palankia linkme, ta prasme, kad turėtume saugias darbo ir mokymosi sąlygas“, – tikina I. Riukienė.

TV3 šaltinių duomenimis, vaikinas mokėsi jau ne vienoje Šiaulių mokykloje ir visur turėjo problemų, konfliktų bendraujant su bendruomene. Artimiausiu metu vaiko gerovės komisijos posėdyje specialistai spręs, koks tolimesnis smurtavusio mokinio likimas šioje gimnazijoje.

„Priemonės gali būti įvairios, nuo minimalios iki vidutinės priežiūros priemonės taikymo. Tai yra iki teismo leidimo gavimo ir patekimo vaiko į specializuotą įstaigą, į socializacijos centrą. iki kitų sprendimų, kitos ugdymo formos parinkimo“, – teigia vaiko teisių tarnybos atstovas Donatas Žakaris.

Su šiuo keturiolikmečiu konfliktų ir anksčiau buvo ne vienas. Apie juos mokyklos informuodavo tėvus, su jais bendraudavo, tačiau situacija nesikeitė. Iki vakarykščio incidento, po kurio pedagogai jau buvo priversti kviesti policiją.

Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!