Šie vardai prišaukia nelaimes: pamirškite juos!

Šie vardai prišaukia nelaimes: pamirškite juos! Įdomybės

Nors naujagimiui išrinkti vardą dažnai yra iššūkis, šiandien vis daugiau tėvų nelinkę gilintis į vardo reikšmę, o pasikliauti gražiu skambesiu, suteikti užsienietiškus vardus ar net sugalvoti savuosius. Tarologė Odeta Blaskauskė tikina, kad taip renkant vardą galima itin suklysti ir pataria, kokių vardų nederėtų suteikti savo vaikams.

„Renkant vardą tėvai taip savo vaikui parenka ir likimą. Vis dėlto, šiandieninėje modernioje visuomenėje pasidomėti vardo reikšme dažnai užmirštama, tačiau seniau žmonės į tai žiūrėdavo kur kas atsakingiau bei giliau ir tai darydavo ne be reikalo“, – sako tarologė.

Vardas nulemia charakterį

Vardas gali lemti ne tik žmogaus likimą, tačiau ir būdo savybes. Odeta neslepia, kad jos vaikų vardai tai puikiai atspindi.

„Pati vaikų vardus rinkau ypač atsakingai ir domėjausi jų reikšmėmis. Sūnui daviau Augustino vardą, kuris reiškia įtakingą, palaimintą žmogų filosofą. Šiandien mano sūnus lyderis, visur siekia būti geriausias ir tai puikiai patvirtina vardo įtaką žmogui“, – teigia moteris.

Be abejonės, kiekvienas vardas turi ne tik teigiamų, tačiau ir neigiamų būdo savybių. Pavyzdžiui, Augustino vardo savininkai yra šiek tiek egoistiški ir sunkiai susitaikantys su nesėkmėmis, pasak tarologės, jos sūnaus būdas tai tik patvirtina.

Kitas pavyzdys, tarologės parinktas Agnės vardas dukrai, reiškiantis tyrimą ir skaistumą. Pasak pašnekovės, jos dukra augdama išties tapo labai švelni, atsidavusi bei pasiaukojanti kitiems.

„Jokiu būdu negalima mergaitėms duoti vyriško vardo, paverstu moterišku, pavyzdžiui, Petrė. Su tokiais vardais mergaitės augs itin vyriškos, praras moteriškumą, turės šiurkštų charakterį“, – nurodo Odeta Blaskauskė.

Šiandien populiaru vaikui suteikti užsienietišką vardą arba patiems tėvams sugalvoti naują, tačiau pašnekovė perspėja, kad tai prasta mintis. Pasak jos, žmogus privalo turėti savo vardo dieną, kadangi be jos neturės savo istorijos ir angelo sargo.

Vardai, lemiantys nesėkmes

Tarologė taip pat nepataria vaikams suteikti vardų, norint pagerbti artimą žmogų. Juk neretai senelio, prosenelio ar kito šeimos nario vardas suteikiamas naujagimiui, tačiau taip užkraunama ir ankstesnio vardo savininko gyvenimo lemtis bei sunkumai.

„Kiekvienam vardui yra skirtas angelas sargas, o jei toje pačioje šeimoje jis turi pasirūpinti ne vienu žmogumi, o keliais, jis paprasčiausiai nespėja. Be to, su vardu galima perimti ir kito žmogaus ligas, nesėkmės, nes taip jau yra, kad esame linkę pasiimti tik blogus dalykus“, – aiškina moteris.

Nelaiminga santuoka, finansiniai sunkumai, žūtis, onkologinė liga ir daugybė kitų gyvenimo sunkumų gali persiduoti su vardu, todėl pašnekovė pataria atsiminti, jog kiekvienas vardas privalo kurti savo atskirą istoriją, o ne nešti kito žmogaus likimą.

„Žmogus, gavęs kito vardą, gali visą gyvenimą jaustis lyg įstrigęs užburtame rate, nerasti tinkamų išeičių bet kokioje situacijoje, nerealizuoti savęs, net nesuvokti, kas jam patinka ir ko nori iš gyvenimo“, – kalba Odeta.

Norint teisingai parinkti vaikui vardą, pirmiausia būtina sužinoti vardo reikšmę, jo istoriją, išsiaiškinti, kokias teigiamas ir neigiamas būdo savybes žmogus įgaus su šiuo vardu ir kokia lemtis gali laukti vardo savininko.

Reklama