Šie ženklai Anastasijai Zavorotniuk išdavė vėžį: prasideda be aiškių simptomų

Naujienos

Sulaukusi 53-ejų mirė garsi Rusijos aktorė, laidų vedėja Anastasija Zavorotniuk. Moteris jau kelerius metus kovojo su paskutinės stadijos vėžiu, jos būklę šaltiniai jau kurį laiką apibūdino kaip kritinę ir, kaip teigta anksčiau, po gimtadienio, kurį paminėjo balandžio mėnesį, ji staiga pablogėjo.

Serialo „Mano puikioji auklė“ žvaigždė A. Zavorotniuk kovojo su paskutinės stadijos smegenų augliu. Moterį pakirtusi mirtina liga buvo iššūkis net medikams, nes ši onkologinės ligos forma laikoma itin reta.

Naujienos apie tai, kad aktorė ir laidų vedėja galimai turi smegenų auglį (glioblastomą), žiniasklaidoje pasirodė dar 2019-ųjų vasarą, tačiau oficialiai šios informacijos kurį laiką nebuvo nei iš aktorės, nei iš jos šeimos.

Diagnozę gydytojai netiesiogiai patvirtino 2020 metais. Kaip vėliau panešė Rusijos žiniasklaida, smegenų vėžys A. Zavorotniuk aptiktas 2018 metais rudenį po trečiojo vaiko gimimo.

Kokie ženklai gali išduoti šią klastingą ligą?

2020-aisiais žiniasklaida citavo A. Zavorotniuk kaimynę, kuri pasakojo, kad susitikusi su žymia aktore vos galėjo ją pažinti. Pasak elitinės gyvenvietės Pamaskvėje gyventojos, ji dažnai bendravo su žymiosios kaimynės motina, o ši nuolat skundėsi, kad dukra kenčia nuo stiprių galvos skausmų ir negali miegoti.

Pirmieji smegenų auglio simptomai gali pasireikšti staigia ir nepaaiškinama nuotaikų kaita, kalbos ar suvokimo sutrikimais. Taip pat gali pasireikšti galvos skausmai, nuovargis, pykinimas, vėmimas.

Be to, susidarius smegenų augliui gali sutrikti eisena ar mąstymas. Kartais pasireiškia kraujotakos sutrikimai ar požymiai primenantys insultą: rankos ar kojos gali pasidaryti ne tokios judrios.

Dažniausi smegenų navikų sukelti simptomai, dėl kurių pacientai kreipiasi į gydytojus, yra galvos skausmas ir traukuliai, nors kartais navikas gali nesukelti jokių simptomų. Galvos skausmas dažnai paūmėja fizinio krūvio metu arba anksti ryte.

 

Anastasija Zavorotniuk (nuotr. SCANPIX)

Nuo pat A. Zavorotniuk ligos pradžios jos šeima ir artimieji buvo atsiriboję nuo viešumos, mažai ir retai kalbėjo apie aktorės būklę, apie tai prabildavo tik draugai ar bičiuliai. Kaip buvo teigiama, aktorė sirgdama beveik neišeidavo iš namų, su vyru gyvendavo labai uždarai.

Kaip buvo pranešama, kurį laiką jos būklė buvo kiek pagerėjusi, ji pasijuto geriau, tačiau sulaukė dar vienos gniuždančios žinios. Pasak draugų, anksčiau gydytojai leido A. Zavorotniuk plaukioti, baseinas jai išėjo į naudą, tačiau kartą pasijutus prasčiau paaiškėjo, kad pasireiškęs galvos svaigimas išdavė ligos atsinaujinimą.

Šiandien Rusijos žiniasklaidoje ir aktorės socialinio tinklo „Instagram“ paskyroje pranešta, kad ji pralaimėjo kovą su liga – jos gyvybė užgeso.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt