Signatarų namų balkonėlyje – netikėtas Grybauskaitės pasirodymas ir Landsbergio žodis: mažiausiai mums reikia vidaus peštynių

Be kategorijos

Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo pirmininko Vytauto Landsbergio kalba iš Signatarų namų balkonėlio šį kartą buvo kiek neįprasta – šalia profesoriaus pasirodė ir prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Grybauskaitė ir Landsbergis pasitikti skambiais plojimais ir garsiu „ačiū“

Juos minia pasitiko plojimais. Tiesa, dalis žmonių tuo metu skandavo filosofo ir Lietuvos politiko Romualdo Ozolo pavardę.

Dar kartą paminėjus svečius, kurie stovėjo Signatarų balkonėlyje, minia, esanti Pilies gatvėje, prapliupo plojimais.

„Ačiū, ačiū“, – girdėjosi žodžiai iš minios.

„Visi čia esame tie, kuriems ši diena labai svarbi, kuriems Lietuva yra svarbi. Todėl šiandien švęsdami ir minėdami savo dieną, norėčiau prisiminti ir mūsų brangių kaimynių vėliavas. <..> Labai tikiuosi ir žinau, kad mūsų regione laisvė visada išliks“, – sakė Dalia Grybauskaitė ir perdavė sveikinimo žodį profesoriui V. Landsbergiui.

Vytautas Landsbergis ir Dalia Grybauskaitė
Ji pasidžiaugė minioje matydama Ukrainos bei baltą ir raudoną Baltarusijos vėliavas.

Landsbergis: mažiausiai mums reikia tarpusavio varžybų ir vidaus peštynių

Prie mikrofono stojus V. Landsbergiui minia dar kurį laiką skandavo „ačiū“, tiesa, iš priešingos pusės pasigirdo ir replikų „gėda“ bei „Ozolas“.

„Gerai, kad susirinkome, tikiuosi, kad visada čia rinksis Lietuvą mylintys žmonės. Telkitės ir vienykitės gerosios valios žmonės“, – sakė profesorius.

Vasario 16-osios minėjimas prie Signatarų namų
Jo teigimu, Lietuvos laisvė dar kadaise buvo „gražiai išdainuota“.

„O kaip išlaisvinti Lietuvos širdį nuo pykčio pandemijos, nuo abejingumo viskam, net nuo keršto, kad esi toks šiaip sau. Vieni dainuoja man gerai, kiti dainuoja man blogai. Populiari dainelė, ypač ta antroji. Gal Dievas kaltas, kad neuždraudė blogio? Ne, jis tiesiog leido džiaugtis gyvenimu“, – su ironija savo kalboje sakė V. Landsbergis.

Profesorius savo kalboje teigė, kad žmonės turėtų nebūti tie, kurie nesugeba pakelti galvos nuo dubenėlio ir apsidairyti pasaulyje.

Vasario 16-osios minėjimas prie Signatarų namų

„O pasaulis, kuriame godulio daugiau negu proto, juolab širdies ir sąžinės, yra atslinkęs jau prie naujo karo bedugnės krašto. Ir tempia mus, Lietuvos vargšus, tai šaukimas atsikvošėti. Šiandien Ukraina jau atvirai užpulta, jau pažadėtas puolimas didžiulėmis armijomis. Ukraina stoja į savo tėvynės karą grumtynėse su Kremliaus fašizmu“, – sakė V. Landsbergis.

„Mažiausiai ko mums reikia, tai tarpusavio varžybų ir vidaus peštynių. Bet nejau atsisakysime to malonumo patriukšmauti kaimyno gryčiai jau degant. Verčiau dainuokime, broliai, kurių širdys laisvos“, – pastebėjo profesorius.

„Vienykitės, Pilėnai“, – rėžė profesorius.

Nuogąstauta dėl galimų provokacijų

Šį kartą V. Landsbergio kalba sulaukė itin didelio dėmesio – jau prieš kurį laiką viešoje erdvėje buvo pasirodžiusių raginimų, jog būtent šios kalbos metu galimos įvairios provokacijos.

Valstybės saugumo departamentas Vasario 16-osios išvakarėse įspėjo, kad per Valstybės atkūrimo dienos minėjimus tikėtinos provokacijos, o protestais gali bandyti pasinaudoti neįtakingos, bet agresyviai nusiteikusios grupės, kurstančios neramumus visuomenėje.

Vasario 16-osios minėjimas prie Signatarų namų

Dėl to policija renginiui prie Signatarų namų skyrė didžiausią dėmesį, pusvalandis iki renginio buvo ribojami žmonių srautai prie Signatarų namų.

1918 metų vasario 16 dieną Vilniuje Lietuvos Taryba paskelbė atkurianti nepriklausomą Lietuvos valstybę.

Vasario 16-osios minėjimas prie Signatarų namų

LRT.lt primena, kad nepasitenkinimą protestuotojai jau reiškė per Sausio 13-osios minėjimą Nepriklausomybės aikštėje, tuomet jie nušvilpė kalbas sakiusias premjerę, Seimo pirmininkę ir Laisvės premijos laureatę.

Šaltinis: lrt.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!