Šimonytė: Karui Ukrainoje paveikus Lietuvos ekonomiką, Vyriausybė imtųsi sprendimų dėl kainų reguliavimo

Naujienos

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Vyriausybė yra pasirengusi priimti skubius sprendimus dėl kai kurių kainų reguliavimo ar papildomų kompensacijų mokėjimo gyventojams, jei Rusijos karas Ukrainoje itin paveiktų Lietuvos ekonomiką.

„Kai tik Vyriausybė matys, kad reikalinga pateikti pasiūlymų Seimui, tarkim, dėl kainodaros nustatymo tokiose rinkose, kaip komunalinės paslaugos, ar, pavyzdžiui, kompensacijų įvairų nustatymo, ar papildomų lėšų tam skyrimo, tikrai Vyriausybė tokius pasiūlymus Seimui teiks“, –  ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė premjerė pridėjusi, kad padėtis ekonomikoje yra akylai stebima.

I. Šimonytė taip pat kalbėjo, kad jei prireiks svarbesnių sprendimų, jie bus suderinti Europos Sąjungos mastu. Pagalba, prireikus, bus numatyta ir atskiroms verslo sritims ar namų ūkiams, sakė premjerė.

„Kol kas sunku pasakyti, kokios bus tikrosios karo Ukrainoje, o taip pat ir sankcijų, įvestų Vakarų valstybių Rusijai ir Baltarusijai pasekmės Vakarų valstybių ekonomikai, tą prognozuoti labai sudėtinga, tačiau tai nereiškia, jog situacija nėra akylai stebima“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Pasak jos, dėl karo Ukrainoje smarkiai kyla naftos kainos, be to, yra daugiau veiksnių, galinčių jas paveikti, įskaitant ir OPEC valstybių sprendimus.

„Yra taip pat ir kitų dalykų, nes daug kompanijų traukiasi iš Rusijos rinkos savo sprendimu, ne dėl to, kad yra įvestos kažkokios sankcijos. Taip pat finansų sistemoje trūkinėja ryšiai, vertybiniai popieriai, Rusijos skolos popieriai pripažįstami šlamštu, dėl to įvairiais kanalais bus tam tikras poveikis globaliai ekonomikai, bet koks tas poveikis bus, šiuo metu pasakyti anksti ir sudėtinga“, – teigė Vyriausybės vadovė.

Dėl brangstančios naftos brangsta degalai degalinėse, taip pat gamtinės dujos bei elektra, kurios brangina šildymą ir kitas komunalines išlaidas.

WTI ir „Brent“ naftos kaina trečiadienį viršijo 110 USD už barelį ribą. „Brent“ atveju tai yra aukščiausia riba nuo 2014 metų, o WTI – nuo 2013-ųjų.

Šaltinis: bns.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!