Šimonytė: Lietuva su Ukraina bus iki pat pergalės

Naujienos

Po pirmadienį vykusio Liublino trikampio formato susitikimo su Lenkijos Ukrainos vyriausybių vadovais, premjerė Ingrida Šimonytė dar kartą pabrėžė, kad visos demokratinės šalys privalo išlikti vieningos siekiant pasipriešinti Rusijos prezidento Vladimiro Putino režimui. Premjerės teigimu, Lietuva savo ruožtu Ukrainos žmonėms padės iki pergalės.

„Plyšta visų neabejingų žmonių širdys matant bombarduojamas ligonines ir mokyklas, žūstančius ukrainiečius, kurie gina savo tėvynę. Rusijos vykdomi karo nusikaltimai ir skleidžiamas begėdiškas ir beribis melas yra sunkiai suvokiamas visam civilizuotam pasauliui. Putino pradėto karo akivaizdoje kaip niekada yra svarbu, kad demokratinės šalys išliktų vieningos ir susitelkusios. Ir tai visuose formatuose – ar tai būtų NATO, ar tai būtų Europos Sąjunga, ar tai būtų Liublino trikampis“, – po susitikimo kalbėjo I. Šimonytė.

Ministrė pirmininkė patikino, kad Lietuva Ukrainos žmonėms pagalbą suteiks iki pat karo pabaigos.

„Noriu išreikšti begalinį solidarumą ir pagarbą Ukrainos žmonėms. Jų begalinė drąsa ir pasiryžimas šiandien gina ir visos Europos laisvę. (…) Mes darome viską, kad padėtume Ukrainai apsiginti ir kuo sklandžiau funkcionuoti karo metu. Be galo didelę paramą teikia ne tik valstybės institucijos, bet ir žmonės, verslai, nevyriausybinės organizacijos. Galiu patikinti, kad visa Lietuva bus su ukrainiečiais iki pat pergalės“, – kalbėjo I. Šimonytė.

ELTA primena, kad I. Šimonytė pirmadienį dalyvavo Liublino trikampio formato susitikime su Lenkijos premjeru Mateuszu Morawieckiu ir Ukrainos vyriausybės vadovu Denysu Šmyhaliu, dalyvaujančiu nuotoliniu būdu.

Varšuvoje vykusiame Liublino trikampio premjerų susitikime buvo aptarta saugumo regione situaciją Rusijai užpuolus Ukrainą, galimos pagalbos ir paramos priemonės Ukrainai, sankcijų Rusijai ir Baltarusijai tęstinumas ir stiprinimas bei Lietuvos ir Lenkijos parama ukrainiečiams siekiant narystės Europos Sąjungoje.

ELTA

 

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!