Šimonytė: mes taip pat patirsime sankcijų kainą

Naujienos

Premjerė Ingrida Šimonytė pabrėžė, kad nereikėtų manyti, jog Rusijai pritaikytų sankcijų naštą „ant savo kupros“ neš visos valstybės, tik ne Lietuva.

Apie Kėdainių fosforo trąšų gamybos bendrovės „Lifosa“ situaciją paklausta premjerė I. Šimonytė teigė, kad ši įmonė yra valdoma žmogaus, kuriam taikomos sankcijos. Be to, ji pabrėžė, kad reikia suprasti, jog sankcijų naštą teks nešti ir Lietuvai.

„Reikia visiems labai aiškiai suprasti, kad negali būti taip, jog mes visi pasisakome už kuo griežtesnes sankcijas Rusijai, bet visas tas sankcijas ant savo kupros turi nešti visos kitos valstybės, tik ne Lietuva.

Mes taip šitų sankcijų kainą patirsime, per aukštesnes resursų kainas ir per įvairius kitus kanalus. Tuo stebėtis labai nereikia“, – kalbėjo ministrė pirmininkė.

Pirmadienį „Lifosa“ pranešė, kad negali vykdyti įsipareigojimų, ji kreipėsi į valstybės institucijas prašydama padėti užtikrinti jos veiklos tęstinumą. Profesinė sąjunga „Solidarumas“ pasiūlė nacionalizuoti bendrovę.

„Nacionalizacija Lietuvoje nėra labai praktikuojamas dalykas. Yra buvę, kai bankai paimami valstybės nuosavybėn, akcijos perimamos teisingai atlyginant, bet tai daroma paprastai dėl tam tikrų sisteminių problemų, kad būtų išlaikytas bankų sistemos stabilumas.

Čia yra atskira privataus sektoriaus įmonė ir koks sprendimas šiuo atveju yra geriausias, šiandien pasakyti tikrai negaliu. Būtų buvę geriausia, jei įmonė būtų turėjusi akcininkus, kurie nekelia klausimų dėl ryšių su Vladimiru Putinu“, – komentavo premjerė.

Šaltinis: lrt.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!