Šimonytė: sprendimas dėl galimybių paso sustabdymo bus priimtas kitą trečiadienį

Žinios

Premjerė Ingrida Šimonytė pranešė, kad Vyriausybė planuoja sustabdyti galimybių paso galiojimą. Jos teigimu, greičiausiai šis sprendimas bus priimtas kitą savaitę.

„Jeigu jūs klausiate apie galimybių pasą konkrečiai, tai galiu pasakyti, kad Vyriausybė planą sustabdyti galimybių pasą jau turi keletą savaičių, tiesiog šias savaites buvo derinami operacijų vadovo sprendimai, buvo diskutuojama su verslu taip pat, kur yra taikomas galimybių pasas, kokie reikalavimai galėtų galimybių pasą pakeisti. Ir aš manau, kad sprendimas dėl galimybių paso sustabdymo bus priimtas Vyriausybės kitą trečiadienį“, – žurnalistams penktadienį lankydamasi pasienyje su Baltarusija sakė I. Šimonytė.

Apie tokį bręstantį sprendimą premjerė prabilo, paklausta, kaip vertina prezidento Gitano Nausėdos raginimą Vyriausybei kuo greičiau keisti koronaviruso pandemijos valdymo strategiją. Tiesa, ministrė pirmininkė tikino, kad šio konkretaus šalies vadovo pasisakymo ji nevertins.

„Prezidento pasisakymo aš nevertinsiu, bet pasakysiu, ką Vyriausybė daro. Pandemijos valdymo strategija jau kuris laikas yra pakeista“, – pažymėjo I. Šimonytė.

Anot jos, pandemijos valdymos strategija pakeista, pakeitus izoliacijos taisykles, kontakto su sergančiaisiais vertinimus.

„Nacionalinis visuomenės sveikatos centras nesekioja istorinių duomenų, kas su kuo galbūt koridoriuje susisiekė, o tiesiog palikta tokia tvarka, kokia galioja Skandinvijos valstybėse – kad izoliuojasi artimiausi kontaktai, tai yra šeimos nariai, kur rizika užsikrėsti, jei kažkas iš šeimos narių užsikrėtė, yra labai didelė. O visais kitais atvejais žmonės, pajutę simptomus, turi kreiptis testo, tada jau, jei simptomai patvirtinami teigiamu testu, kad tai yra covidas, tada izoliuojasi pagal patvirtintą tvarką“, – šiuo metu galiojančias taisykles priminė I. Šimonytė.

Premjerė priminė, kad priimta tvarka, pagal kurią, numatyta kokių profesijų žmonės, esant dideliam sergamumui, dirbtų, sirgdami besimptome ligos forma.

„Tai tikrai pandemijos valdymo principai yra pakeisti iš esmės“, – aiškino I. Šimonytė.

LRT.lt primena, kad galimybių pasas buvo įvestas praėjusių metų gegužę. Jį gali gauti imunitetą nuo koronaviruso įgiję asmenys arba turintys neigiamą COVID-19 testo rezultatą. Galimybių pasas leidžia jį turintiems asmenims lanktysi didesniuose prekybos vietose, laisvalaikio, pramogų, maitinimo paslaugų įstaigose.

2021 m. gruodžio galimybių pasas įvestas ir vaikams nuo 12 metų, tačiau jo galiojimą Vyriausybė sustabdė iki kovo 1 d.

Šaltinis: lrt.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!