Škotija pirmoji pasaulyje nusprendė moterų higienos reikmenis padaryti nemokamus

Škotija pirmoji pasaulyje nusprendė moterų higienos reikmenis padaryti nemokamus Žmonės

Škotija pirmoji priėmė įstatymą, kad menstruacijų metu naudojai produktai, tokie kaip tamponai ir higieniniai įklotai, būtų nemokamai prieinami viešosiose įstaigose. Škotijos parlamentas nubalsavo už „Menstruacinių produktų įstatymo“ įgyvendinimą, kuris įsigalios artimiausiais mėnesiais.

 

Nuo šiol moterų higienos reikmenis bus galima nemokamai įsigyti viešosiose vietose, tokiose kaip Škotijos vidurinės mokyklos ir universitetai.

 

Juridiniai asmenys pareikalavo vietos valdžios institucijų gaminti tokius produktus nemokamai. Sprendimui vieningai pritarė ir jį palaikė prekybos įmonės, moterų organizacijos ir filantropai.

 

Pirmą kartą įstatymą Monica Lennon pasiūlė praėjusiais metais ir pateikė Kongresui. „Škotija neturėtų būti paskutinė, įgyvendinanti šį įstatymą,” – sakė ji prieš balsavimą.

Parlamento nariai vienbalsiai pritarė pasiūlymui, o Lennon sakė tikinti, kad ir kitos šalys palaikys sprendimą nemokamai teikti moterų higienos reikmenis ir jį įgyvendins vidaus rinkoje.

 

Šaltinių teigimu, įstatymo įgyvendinimas per metus iki 2022 m. kainuos 8,7 mln. svarų. Manoma, kad apie 20 procentų škotų yra neturtingos moterys, todėl įstatymas ir sulaukė tokio dėmesio.

 

Didžiuojuosi parlamento nariais, kurie balsavo už šią teisingą iniciatyvą. Džiaugiuosi, kad Škotija tapo pirmąja pasaulyje, kuri padarė moterų higienos reikmenis nemokamus. Tai labai naudingas sprendimas moterims ir mergaitėms,“ – Škotijos ministrė pirmininkė Nicola Sturgeon paskelbė „Twitter“.

 

2017 m. „Plan International UK“ atliktas tyrimas parodė, kad viena iš dešimties mergaičių JK negalėjo nusipirkti moteriškų higieninių įklotų.

Reklama