Skvernelis: Yra Karantino Tikimybė Visoje Šalyje

Skvernelis: Yra Karantino Tikimybė Visoje Šalyje Žmonės

Premjeras Saulius Skvernelis ketvirtadienio rytą pripažino, jeigu koronaviruso atvejų statistika Lietuvoje toliau augs, yra tikimybė, kad visoje šalyje vėl bus įvestas karantinas.

„Aš sakau labai sąžiningai – yra toks šansas. Jeigu tas eksponentinis augimas, kuris dvigubinasi kas dvi savaites, pradės greitėti ir mes pasieksime nuo dabar turimo šimto iki 600-800 atvejų, atgal sugrįžti visiškai viską uždarius – įvedus pilną karantiną – užtruktų daugiau nei 8 savaites.

Ir kokios pasekmės būtų mūsų psichologinei sveikatai, mūsų sveikatai, mūsų ekonomikai“, – „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ teigia S. Skvernelis.

Anot premjero, tai lems žmonių elgesys, pažymėjo, kad gyventojai turėtų saugotis ir daryti viską, kad galėtume valdyti situaciją: „Viskas priklauso nuo mūsų.“

„Virusas niekur nedingo, mums reikia prisitaikyti, bet daryti viską, kad mūsų ekonomika išliktų, nes jeigu tektų šalį uždaryti, tai gali būti labai trapus žingsnis iki žlugimo.

Jei matysime, kad situacija lygiai tokiomis proporcijomis kinta, nesistabilizuoja ir jau išeina iš židinių ribų, vadinasi, bus sprendimai kitokie“, – sako S. Skvernelis.

Pasak ministro pirmininko, Vyriausybė pirmiausia darys tuos darbus, kuriuos privalo padaryti.

„Pirmiausia esame atsakingi už žmonių gyvybę ir sveikatą. … Jei tik leisime, kad mūsų sveikatos sistema nebeatlaikytų krūvio, kuris bus įtakotas ir viruso sergančių ligonių. Dėl to reikėtų daryti tam tikrus ribojimus, tuomet grandininė reakcija (būtų – aut. past.) į kitus sveikatos sutrikimus“, – sako S. Skvernelis.

Jis priminė, kaip pasibaigus pirmajai bangai buvo patvirtinta išėjimo strategija: „Mes koncentruojamės į lokalius židinius. Vakar sprendimai buvo priimti dėl Raseinių dalinio karantino įvedimo viename iš lokalių rajonų.

Lygiai tą patį ir toliau darysime. Jei matysime, kad situacija tokiomis proporcijomis kinta ir nesistabilizuoja ir išeina iš karantino židinių – tai bus sprendimai kitokie. Mes nežiūrėsime į kažkokias visuomenės apklausas – kas ir ko nori“, – „Žinių radijo“ laidoje teigia premjeras.

Skvernelis: situacijai negerėjant, Raseiniuose bus ribojamas judėjimas

Trečiadienį BNS skelbė, kad premjeras S. Skvernelis piktinosi, kad Raseinių mobilusis koronaviruso patikros punktas yra pustuštis ir ragino Raseinių rajono savivaldybę skatinti gyventojus testuotis. Priešingu atveju, anot jo, artimiausiu metu Vyriausybė gali apriboti judėjimą iš savivaldybės.

„Kol yra toks vengimas, nenoras, nesupratimas, arba dezinformacijos skleidimas, kai mes, nežinodami situacijos realiai, kokia ji yra Raseinių savivaldybės teritorijoje, būsime priversti žengti kitą žingsnį – uždaryti savivaldybę ir riboti susisiekimą į ir iš. To tikrai nesinori daryti, geriau turėti tuos skaičius, kurie yra realūs, jeigu jie ir bus didesni, nei bandyti vengti, nesitikrinti ir sergant arba nešiojant besimptomiais atvejais platinti toliau virusą, judant po Lietuvos teritoriją šalies mastu“, – pareiškė S. Skvernelis.

Po posėdžio premjeras sako turėjęs omenyje socialiniuose tinkluose ir kitur viešojoje erdvėje plintančias „sąmokslo teorijas apie tai, kad viruso nėra, kad tikrintis nereikia ir kad tai nėra pavojinga“.

„Raseiniuose tas akivaizdžiai matosi, kitose savivaldybėse, galbūt, buvo mažiau. Kada įkurtas ir patikros punktas, išsiuntinėjami nukreipimai tikrintis, tiesiog pasitikrina gerokai mažesnis procentas tų gyventojų, nei kur kitur. Tai, vadinasi, yra problema, reikia ją spręsti ir ją spręsti argumentais, įtikinėjimu“, – trečiadienį kalbėjo premjeras.

www.tv3.lt

Reklama