Slapta kamera atskleidė košmarą telšiškių namuose: migdydama auklė mušdavo vaiką

Naujienos

Ieškodami savo vienerių sūnui auklės, telšiškiai Saulius ir Gintarė atsakingai rinkosi žmogų su geriausiomis rekomendacijomis, tačiau tai, ką auklė išdarinėjo jų namuose, šokiravo – prieš vaiką buvo smurtaujama.

„Profesionali auklė, kuri moka profesionaliai mušti mažus vaikus“ – taip būsimoje „Prieš srovės“ laidoje antradienį Saulius apibūdins moterį, kuria pasitikėjo ir į jos priežiūrą atidavė sūnų, kol būdavo išėję į darbus.

Auklė – su geriausiomis rekomendacijomis

Prabėgus metams po sūnaus gimimo, sutuoktiniai sutarė, kad Gintarei metas grįžti į darbą, nes nori sukurti kuo geresnę ateitį vaikui. Pasamdyta auklė Rasa (vardas pakeistas) – tikrai ne pirmas ir vienintelis variantas, iš kurio šeima rinkosi.

„Susiradom auklę gerą, su rekomendacijomis. Buvo kandidačių jaunų, rinkomės, čia moteris, savo vaiką turėjusi, anūkę. Visi giria ją, pasitikėjome“, – pasakoja berniuko mama Gintarė.

Išties, pasamdyta auklė turėjo geriausias rekomendacijas, pabendravus ji pasirodė miela ir maloni. Susitarimas buvo paprastas – ji gaus standartinę algą ir vieną kartą dienoje galės pavalgyti tai, ką randa namuose.

Įtarimą ėmė kelti tuštėjantis šaldytuvas, kone akyse tirpstantis šampūnas ir įvairios kūno priežiūros priemonės. Kad įsitikintų, kas iš tiesų vyksta, Saulius viską slapta ėmė fiksuoti senu telefonu.

Auklei pradėjus prižiūrėti sūnų, į akį vis krisdavo pakitęs mažylio elgesys – įsikibęs į ranką nenorėdavo išleisti mamos į darbą, grįžus atrodydavo liūdnas. Tačiau tai tėvai teisindavo pokyčiais mažylio gyvenime ir tuo, kad dieną praleidžia ne su tėvais, o svetimu žmogumi.

Užfiksuoti vaizdai šokiravo

Įrašų – daugybė, tačiau sutuoktiniai auklei nieko nesakė, net kai žinojo, kad ji maudosi jų vonioje ar krausto stalčius, perkrato pinigines ir dokumentus. Tačiau kilo įtarimas, ką veikia vaikas, kol ji prausiasi ar valgo.

„Pradėjom stebėti tą auklę, nes kilo įtarimas, kad nežiūri ji to vaiko. Išvis nesidomi. Vaiko elgesys pasikeitė, reikia išeit į darbą, vaiką sunku atplėšt“, – apie pasikeitusį sūnaus elgesį pasakoja tėtis.

Įtaisę stebėjimo įrangą šalia mažylio lovelės, po greta esančiu televizoriumi, tėvai pamatę, kas dedasi, kol yra darbuose, negalėjo patikėti savo akimis – vaikas migdomas prieš jį smurtaujant:

„Įtarėm, bet neįsivaizdavom, kad ji taip žiauriai daužys. Galvojom, pabara gal, bet kad taip žiauriai daužytų…“

Išvydę vaizdo įrašus, daugelis pamano, kad auklė grumiasi su meškinu, tačiau tai tik gražūs įsivaizdavimas – auklės rankose ne žaislas, o vienerių Sauliaus ir Gintarės sūnus.

Smurto žymių nepalikdavo

Taip talžomas vaikas šoke, nebegali nei verkti, nei kitaip sureaguoti, kol galiausiai praranda sąmonę. O ir kažką pasakyti ar apsiginti berniukas negali, jam tik vieneri – prieš auklę jis bejėgis.

„Specialiai apžiūrėdavom vonioj, nei mėlynės, nei nieko, nei įbrėžimo, nieko nieko. Dabar, kai išlindo galai, tai čia yra profesionali auklė, kuri moka profesionaliai mušti“, – pasakoja berniuko tėtis.

Mažylio mama Gintarė graudinasi, ji pati dirba su iš Ukrainos atgabentais vaikais, glaudžia juos, kad pasimirštų visos jų patirtos negandos, bet nė nebūtų pagalvojusi, kas šokiruojantys dalykai, kol nieko nėra namuose, dedasi ir jos pačios bute.

„Buvo didžiulis šokas, negalėjau patikėti, kad su mano vaiku tai vyksta. <…> Negaliu išreikšti žodžiais. Man skaudu, nes vaikas yra sutraumuotas“, – ašaras vos sulaiko mama.

Atsirado ir daugiau žmonių, kurių namuose Rasa dirbo ir elgėsi lygiai taip pat, tik tėvai neturėjo įrodymų.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas

Susisiekus su aukle Rasa, ši teisinasi – savo versiją, kas vyko mažylio miegamajame, pateiks teisme. Kitas pasiteisinimas, jog prižiūrimo vaiko netrankė į medinę lovelės dalį, neva, tai turėtų paguosti.

Rasa bandė prisidengti ir sveikatos problemomis, tačiau nei tėvų, nei policijos pareigūnų tai neįtikino – auklės veiksmai užfiksuoti vaizdo įrašuose.

„Aš vyrui pasakiau, jei ne tu, aš parašysiu, aš neleisiu skriaust vaikų, aš neleisiu, kad eitų taip toliau traumuoti vaiką“, – sako Gintarė.

Telšių policijos pareigūnai sureagavo greitai, jau pradėtas ikiteisminis tyrimas. Tėvai sako, kad padarys viską, jog tokia auklė daugiau neprisiliestų prie nė vieno vaiko.

Visą Gintarės ir Sauliaus istoriją bei užfiksuotus šokiruojančius auklės veiksmus pamatykite antradienį, laidoje „Prieš srovę“, 19.30 val., per žiūrimiausią televiziją TV3.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!