Štai ką reiškia, kai jūsų akis pradeda trūkčioti… Ir tai nėra gerai…

Štai ką reiškia, kai jūsų akis pradeda trūkčioti… Ir tai nėra gerai… Įdomybės

Ar jūs tai žinojote?

Daugelis iš mūsų žino, kas yra akių trūkčiojimas. Akių trūkčiojimas įvyksta visai netikėtai – galite pajusti netikėtą akies voko judesį žiūrėdami televizorių, skaitydami ar gamindami maistą. Tai, ką jaučiate, yra raumenų spazmas ar nervinis šuolis srityje, esančioje aplink akis. Akių trūkčiojimas nėra pavojingas gyvybei, tačiau tai gali reikšti kokią nors rimtą sveikatos problemą. Be to, tai gali labai erzinti.

Mokslas akių trūkčiojimą apibrėžia kaip „pasikartojantį, nekontroliuojamą, dažniausiai viršutinių akių vokų mirksėjimą ar spazmą“. Šis akių raumens spazmas gali paveikti vieną ar abi akis ir gali trukti nuo kelių sekundžių iki kelių minučių. Retai akių mėšlungis gali trukti porą dienų, kol išnyks savaime.

Kas sukelia akių trūkčiojimą? Nėra konkretaus atsakymo, kas sukelia akių trūkčiojimą. Paprastai tai siejama su stresu ir nuovargiu, taip pat su pertekliniu kofeino, tabako ir alkoholio kiekiu. Akių trūkčiojimą taip pat gali sukelti akių sausumas, pernelyg didelis akių įsitempimas, alergijos ar akies membranos dirginimas. Tai dažnai atsitinka be jokios konkrečios priežasties. Apskritai šie akių spazmai yra nekenksmingi ir neskausmingi.

Kita vertus, yra atvejų, kai akių trūkčiojimą sukelia tam tikras neurologinis sutrikimas, pavyzdžiui, blefarospazmas (nenormalus mirksėjimas ar vokų spazmas) arba amiotrofinė šoninė sklerozė, geriau žinoma kaip Lou Gehrigo liga. Blefarospazmas, kuris labiau būdingas moterims nei vyrams, dažniausiai pasireiškia vidutiniame ir vėlyvame amžiuje.

Vien JAV kasmet pranešama apie 2000 naujų atvejų. Nors tai nėra rimta, būklė gali pablogėti, jei ji nebus nustatyta laiku, todėl gali atsirasti jautrumas šviesai, miglotas matymas ir viso veido raumenų spazmai. Blogiausiais atvejais akių spazmai gali net kelias valandas neleisti atmerkti akių vokų.

Jei pasireiškia bet kuris iš šių simptomų, kuo greičiau kreipkitės į oftalmologą:

1. Jei jūsų akių spazmai tęsiasi ilgiau nei savaitę.
2. 
Jei spazmai visiškai užmerkia jūsų voką.
3. 
Jei spazmai paveikia visą veidą.
4. 
Jei akys ištinsta, parausta arba ašaroja.
5. 
Jei jūsų viršutinis vokas nusvyra žemyn.

Greitas sureagavimas į simptomus ir apsilankymas pas gydytoją pašalina bet kokią neurologinių sutrikimų galimybę.

Jei pagrindinė jūsų akies trūkčiojimo priežastis nėra neurologinis sutrikimas, turėtumėte pabandyti išspręsti šią problemą sumažindami streso ir kofeino suvartojimą. Geresnės kokybės miegas taip pat yra nepaprastai naudingas! Pasirinktinai galite išbandyti karštus ir šaltus kompresus, kad atpalaiduotumėte akių raumenis. Jei esate atviras alternatyvesniam požiūriui – akupunktūra ir masažas taip pat gali sumažinti šį diskomfortą.

akių makiažas

Reklama