Stipri ir emociškai sunki Ukrainos prezidento kalba: stingdantys klausimai – Rusijos karių mamoms

Kitos Naujienos

„Noriu, kad kiekvieno Rusijos kario mama pamatytų Bučos, Irpinės ir Hostomelio miestuose nužudytų žmonių kūnus. Ką jie padarė? Kodėl jie nužudyti? Kuo nusikalto dviračiu važiavęs vyras?“, – griežtame ir emocingame kreipimesi į pasaulį kalbėjo Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Naujausiame savo kreipimesi V.Zelenskis daug dėmesio skyrė karo siaubams, kurie atsivėrė Ukrainos pajėgoms įžengus į miestus, iš kurių pasitraukė Rusijos kariai.

Pasaulis greitai buvo šokiruotas nuo vaizdų gatvėse, kur užfiksuota daugybė nužudytų žmonių kūnų ar masinių kapaviečių.

BUČOJE FIKSUOJAMI SUKREČIANTYS VAIZDAI: UKRAINIEČIAI ĮSITIKINĘ – TAI BUVO TYČINĖS ŽUDYNĖS

„Kodėl paprasti civiliai paprastame taikiame mieste buvo nukankinti iki mirties? Kodėl moterys buvo pasmaugtos po to, kai iš jų ausų išlupti auskarai? Kaip gali moteris būti prievartaujama ir nužudoma prieš vaikus? Kaip jų kūnai gali būti niekinami ir po mirties? Kodėl jie traiškė žmonių kūnus tankais? Ką Bučos miestas padarė Rusijai? Kaip tai tapo įmanoma?“, – klausė V.Zelenskis.

Ukrainos prezidentas pabrėžė, kad visos mamos turėtų savo vaikams užduoti dar vieną klausimą: „Jeigu jūs ir užauginote vagis, kaip jie tapo dar ir skerdikais? Jie žudė savo noru ir su malonumu.“

V.Zelenskis taip pat pirštu dūrė ir į Vladimirą Putiną bei kitus karo organizatorius.

„Aš noriu, kad visi Rusijos lyderiai pamatytų, kaip vykdomi jų įsakymai. Tokie įsakymai. Tokie įvykdymai. Tai – kolektyvinė atsakomybė už nužudymus, kankinimus, už per sprogimus nuplėštas rankas, kurios mėtosi gatvėse, už šūvius į pakaušį surištiems žmonėms“, – pabrėžė V.Zelenskis.

Jis taip pat nurodė, kaip pamačius šiuos siaubus pasaulis matys Rusiją.

„Nuo šiol taip bus matoma Rusija. Tai – jūsų įvaizdis. Kultūringi ir žmogiški vaizdai pradingo kartu su Ukrainos vyrais ir moterimis, pas kuriuos atėjote“, – teigė V.Zelenskis.

V.Zelenskis teigė, kad bus tiriami visi „Rusijos nusikaltimai Ukrainoje“ ir kad tam „kuriamas specialus mechanizmas.“

„Šimtai žmonių nužudyta. Civiliai kankinti ir nužudyti. Gatvėse – lavonai. Į mūsų žemes atėjo blogis: žudikai, kankintojai, prievartautojai, vagys. Tie, kurie save vadina armija, nusipelnė mirties po tokių veiksmų“, – paskutiniame tradiciniame kreipimesi sakė V.Zelenskis.

Kreipėsi ir per „Grammy“

V.Zelenskis naktį iš sekmadienio į pirmadienį kalbėjo ir per prestižinius muzikos apdovanojimus „Grammy“.

Iš anksto paruoštame vaizdo įraše prašė atlikėjų „užpildyti tylą savo muziką.“

„Mūsų muzikantai vietoj frakų dėvi kūno apsaugas. Jie dainuoja sužeistiesiems ligoninėse, net ir tiems, kurie negali girdėti, tačiau muzika juos pasieks“, – sakė V.Zelenskis.

Jis pabrėžė, kad Ukraina kovoja už „laisvę gyventi, mylėti, skambėti“, tačiau Rusijos bombos į gatves atneša tik tylą.

„Paremkite mus visaip kaip galite, bet ne savo tyla, – sakė V.Zelenskis. – Užpildykite tylą muzika.“

„Rusijos planai žlugo visuose trijuose frontuose“

Rusijai visiškai nepavyko įgyvendinti savo invazijos į Ukrainą tikslų, patyrė strateginį pralaimėjimą ir galimą visišką pralaimėjimą – tokius žodžius tarė JAV valstybės sekretorius Anthony Blinkenas.

A.Blinkenas teigė, kad Ukraina dabar yra dar labiau vieninga, o Rusijos karinė jėga – atstumta.

„Rusija turėjo tris tikslus: palaužti Ukrainą savo valiai, panaikinti jos nepriklausomybę ir įvesti Rusijos valdymą bei suskaldyti Vakarus, aljansą. Ir jos planai žlugo visuose trijuose frontuose“, – sakė A.Blinkenas.

Šaltinis: lrytas.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!