Su muzikologę Zita Kelmickaite bus atsisveikinama kitą savaitę: laidotuvės vyks Antakalnio kapinėse

Naujienos

Šeštadienio rytą užgesus 72-us metus einančios muzikologės, LRT laidų vedėjos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentės Zitos Kelmickaitės gyvybei, paskelbta, kur ir kada su moterimi bus galima atsisveikinti.

Kaip pranešė portalas lrt.lt, velionės artimieji informavo, kad atsisveikinti su Z. Kelmickaite bus galima Vilniuje, Šv. Jonų bažnyčioje (šv. Jonų g. 12) gegužės 29 d. (pirmadienį) nuo 16 val. iki 21 val. ir gegužės 30 d. (antradienį), nuo 9 iki 10.30 val.

Gegužės 29 d. nuo 18 val. šv. Jonų bažnyčioje už Z. Kelmickaitę bus aukojamos mišios.

Skelbiama, kad gegužės 30-ąją, antradienį, urna bus išnešama 10.30 val. Amžinojo poilsio velionė atguls Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje.

ELTA primena, kad, eidama 72-uosius metus mirė muzikologė, LRT laidų vedėja, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė Zita Kelmickaitė.

Kaip praneša lrt.lt, ilgametė televizijos laidų vedėja kurį laiką buvo gydoma Santariškių klinikų Hepatologijos ir gastroenterologijos skyriuje po to, kai kovo 19 d., vesdama tiesioginę radijo laidą „Toks gyvenimas su Zita Kelmickaite“, pasijuto prastai ir buvo išgabenta greitosios pagalbos medikų.

Atsidūrusi ligoninėje, ji pati dar bendravo su žurnalistais ir ramino, kad jaučiasi geriau.

Kaip rašoma Visuotinėje lietuvių enciklopedijoje, Z. Kelmickaitė gimė 1951 metų spalio 19 d. Klaipėdoje.

1975 metais Z. Kelmickaitė baigė Lietuvos konservatoriją (J. Gaudrimo klasę), 1983 metais – Teatro, muzikos ir kinematografijos instituto Leningrade aspirantūrą (I. Zemcovskio klasę). 1975–76 metais dėstė Lietuvos konservatorijos Klaipėdos fakultetuose.

Nuo 1978 metų Z. Kelmickaitė dėstė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (iki 1992 metų Lietuvos konservatorija, 1992–2004 Lietuvos muzikos akademija); buvo docentė (1992 m.).

Enciklopedijoje dar nurodoma, kad 1976–78 metais Z. Kelmickaitė buvo savaitraščio „Literatūra ir menas“ Muzikos skyriaus redaktorė. Nuo 1974 metų Lietuvos radijo muzikos laidų, 1995–2000 metais katalikų radijo programos „Mažoji studija“ laidos „Muzikos menas“ rengėja.

2003–04 metais Z. Kelmickaitė buvo Lietuvos kompozitorių sąjungos Muzikos fondo pirmininkė. Nuo 1980 metų kūrė televizijos muzikines laidas, scenarijus televizijos filmams. 1977–2007 metais Z. Kelmickaitė buvo Vilniaus universiteto folkloro ansamblio „Ratilio“ vadovė, su juo parengė koncertinių programų.

Z. Kelmickaitė taip pat buvo festivalių „Skamba skamba kankliai“, „Baltica“, „Smithsonian folklife festival“ Vašingtone, „Baltijos kultūros dienos“ Švedijoje Lietuvos programos meno vadovė. Z. Kelmickaitė parašė straipsnių apie muzikinės kultūros palikimą, šiuolaikinę lietuvių muziką.

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!