Su šia problema susiduria ir patyrę vairuotojai: kuris važiuos pirmas?

Žmonės

Ne veltui patyrę vairuotojai važiavimo per sankryžą tvarką vadina viena sunkiausių kelių eismo taisyklių temų. Tai neturėtų jūsų stebinti. Juk, kaip žinia, reikia žiūrėti ne tik į šviesoforus, bet ir į kelio ženklus ir net į kitus eismo dalyvius. Norėdami patikrinti savo įgūdžius, siūlome išspręsti vieną sudėtingą problemą, pateiktą paveikslėlyje viršuje. Ar galite išsiversti be instruktoriaus?

Sankryžos pravažiavimo tvarka

Norėdami išsiaiškinti, kokia bus mūsų sankryžos pravažiavimo tvarka, pirmiausia turite atidžiai pažvelgti į problemą. Taigi, turime tris automobilius ir sunkvežimį. Tačiau tik dvi iš transporto priemonių yra pagrindiniame kelyje. Be to, svarbu, kad ir vėl tik du vairuotojai važiuos tiesiai. Tačiau kiti eismo dalyviai suka į kairę.

Į klausimą, kuris iš jų važiuos pirmas, o kuris paskutinis, atsakyti nėra taip sunku. Norėdami tai padaryti, pirmiausia turite suprasti judėjimo prioritetą. Kaip žinote iš Kelių eismo taisyklių, tokia pirmenybė teikiama tiems vairuotojams, kurie važiuoja tiesiai pagrindiniu keliu. Tai pavaizduota kelio ženkle „Pagrindinio kelio kryptis“.

Dėl ženklo, esančio priešais raudoną automobilį, galime drąsiai teigti, kad jis ir sunkvežimis yra šalutiniame kelyje. Tokiu atveju nebus sunku suprasti, kad teks palaukti, kol pravažiuos pagrindiniu keliu judantys žmonės, tiesa? Štai kodėl pirmiausia verta prie jų sugrįžti.

Taigi, žalias automobilis važiuos tiesiai. Geltona mašina suks į kairę. Abi transporto priemonės yra pagrindiniame kelyje. Paprastais žodžiais tariant, jos yra lygiavertėje sankryžoje vienas kito atžvilgiu. Kadangi mes neturime šviesoforo, turėsime prisiminti dešinės rankos taisyklę.

Dešinės rankos taisyklė

Taigi, pagal Kelių eismo taisykles, lygiaverčių kelių sankryžoje vairuotojas privalo duoti kelią iš dešinės artėjančioms transporto priemonėms. Išimtis – tos sankryžos, kuriose organizuojamas eismas žiedine sankryža. Mūsų problemoje tokia kliūtis bus geltonas automobilis. Kitaip tariant, žalio automobilio savininkas turėtų jį praleisti.

Kalbant apie sunkvežimį ir raudoną automobilį, vėl reikėtų atsiversti Kelių eismo taisykles. Tada, kaip jau spėjote, pravažiavimo sankryža tvarka bus tokia: geltonas automobilis, žalias automobilis, sunkvežimis ir raudonas automobilis. Prisipažinkite, ar sugebėjote nesusipainioti bandydami išspręsti mūsų Kelių eismo taisyklių problemą? Pasidalinkite savo rezultatais komentaruose.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt