Suaukoti maisto produktai atsidūrė šiukšlių konteineryje

Suaukoti maisto produktai atsidūrė šiukšlių konteineryje Žmonės

Sargėnų gyventoja, išvydusi pilną šiukšlių konteinerį tinkamų vartoti, kaip skelbė jų galiojimo laikas, maisto produktų, ir suglumo, ir pasipiktino. Jie buvo suaukoti Kauno „Arkos“ bendruomenei, kurios tikslas – intelekto negalią turintiems žmonėms padėti oriai gyventi, dirbti, kurti, mokytis, bendrauti.

Žmonės pasipiktino

„Ar tai normalu, kad mes aukojame „Arkos“ bendruomenei, o jie mūsų suaukotą maistą mėto. Yra žmonių, kuriems tikrai reikalinga pagalba, o čia pilnas konteineris maisto, kurio galiojimas dar nepasibaigęs“, – tokią informaciją ir nuotraukas paviešino gyventoja Sonata feisbuko grupėje „Sargėnai“. Moters aprašytai situacijai kauniečiai neliko abejingi. „Į konteinerį eina mūsų pinigai“, – konstatavo vienas internautas. „Manau, kad tikrai yra tokių žmonių, kuriems miltai, ryžiai, grikiai būtų tikras gyvybės šaltinis. Baisu net žiūrėti, kiek maisto išvažiuos į Lapes“, – komentavo kita kaunietė.

Pasipylė raginimai nebeaukoti, bet kai kurie siūlė neskubėti teisti.

Maistas užkrėstas? Po šiuo įrašu atsirado ir „Arkos“ bendruomenės atstove prisistačiusios Kristinos komentaras, kuriame paaiškinama, kodėl nuspręsta išmesti produktus. „Jūsų suaukotas maistas yra labai vertinamas ir reikalingas.

Tačiau jei būtumėte apžiūrėję, jis užsikrėstas maistinėmis kandimis. Vakar su kolegomis kruopščiai atrinkinėjome, ką galime išsaugoti ir ko ne.

Nežinome, ar jos jau pas mus atkeliavo su produktais, ar ne, bet sutikite – tokio maisto duoti žmonėms mes negalime. Labai liūdna ir tikrai gaila išmestų produktus, bet bandėme išsaugoti kuo didesnį kiekį“, – teigė Kristina. Tikrai yra tokių žmonių, kuriems miltai, ryžiai, grikiai būtų tikras gyvybės šaltinis. Baisu net žiūrėti, kiek maisto išvažiuos į Lapes. „Arkos“ bendruomenės puslapyje nurodytuose kontaktuose atstovės Kristinos neradome. Pateiktu bendruomenės vadovo telefono numeriu niekas neatsiliepė.

Gyvenimo namų vadovės telefono numeriu atsiliepęs asmuo portalui kauno.diena.lt iš pradžių teigė nieko nežinąs apie maisto produktus, atsidūrusius konteineryje, bet vėliau patvirtino Kristinos versiją. „Taip, taip. Pradaryti buvo… Per karantiną nedirbame, užsidarę. Tik keli darbuotojai dirba. Valė virtuvę“, – sakė atstovas. Jis teigė nežinąs, kodėl produktai iškeliavo tiesiai į šiukšlių konteinerį, kodėl nebandyta jų perduoti, pavyzdžiui, gyvūnų globos organizacijoms: „Nebuvau, nežinau, kodėl tokį sprendimą priėmė“.

Kristina viešojoje erdvėje savo komentarą papildė tuo, kad neva „tiesiog vadovavosi dezinfekavimo tarnybos nurodymais“. „Jie liepė mums utilizuoti produktus“, – rašė bendruomenės atstovė. Vertinga pamoka Vėliau su kauno.diena.lt susisiekęs „Arkos“ vadovas Gedas Malinauskas sakė, kad maistą bendruomenės nariams „Arka“ gamina ir per karantiną: pristato jiems į namus.

„Nenorime duoti maisto žmonėms, kuris yra pilnas lervučių“, – teigė vadovas. Jis pasakojo, kad pastebėję maistines kandis bendruomenės atstovai kreipėsi į specialistus, jie sakė, kad 15 kg yra per mažas kiekis, kad kas nors imtųsi utilizuoti.

„Meskite į šiukšlinę“, – tokį patarimą iš jų išgirdo „Arkos“ atstovai, pasakojo G. Malinauskas. Ar nesvarstė galimybės susisiekti su gyvūnų globos organizacijoms ir joms perleisti maisto produktus? „Žinote, esame turėję COVID-19 atvejų. Aptarnaujame žmones su negalia. Kaip įmanoma labiau vengiame kitų kontaktų.

Ten nemažai buvo miltų. Nebent grikius galėjome išvežti į mišką, pabarstyti, kas nors būtų sulesę? Dabar gal elgtumėmės kitaip. Tikrai gero maisto niekas juk nemeta“, – dėstė G. Malinauskas. „Arka“ savo poziciją išdėstė ir savo feisbuko paskyroje.

„Dėkojame Sargėnų bendruomenei už pastabą, kad galbūt negerbiame žmonių paaukoto maisto. Atsižvelgiant, kad artėja Vargstančiųjų diena (lapkričio 15 d.) Jūsų pasipiktinimas teisėtas, tikrai turite teisę kelti tokius klausimus. Ačiū už jūsų aktyvumą. Dabar gal elgtumėmės kitaip.

Tikrai gero maisto niekas juk nemeta. Tačiau norime paaiškinti, kodėl taip atsitiko. Mūsų bendruomenė gyvuoja iš žmonių ir organizacijų paaukoto maisto bei surenkamo maisto iš vienos parduotuvės. Prieš 2 savaites gavome 10 kilogramų grikių pakuotę, kuri atrodė gera ir nepažeista. Pasirodo juose buvo maistinės kandys, kurios sugeba perkąsti plastiko pakuotes.

Šią savaitę, darant reviziją, radome maistines kandis ir šalimai esančiuose produktuose. Išsikvietėme kenkėjų naikinimo įmonę (ji revizuoja mus kiekvieną mėnesį) ir ji griežtai liepė kuo greičiau utilizuoti visą maistą, kuriuose matėsi maistinės kandies lervos, o kartu šalia buvusias pažeistas pakuotes.

Su skaudančia širdimi išmetėme kenkėjų apimtą maistą. Užtikriname, kad su jūsų paaukotu maistu elgiamės atsakingai.

Paaukotas maistas yra saugus, atskirai sandėliuojamas ir nepažeistas kenkėjų. Džiaugiamės, kad Juo galime pamaitinti 20 asmenų su negalia per dieną, o šiuo sudėtingu pandemijos laikotarpiu maistą vežame mūsų bičiuliams į namus. Ačiū už jūsų gerumą!“ – rašė „Arkos“ atstovai.

Reklama