Šuo pažadino ją vidurnaktį, pajutęs negera!

Šuo pažadino ją vidurnaktį, pajutęs negera! Įdomybės

Šuo – ištikimiausias draugas, kuris visada bus šalia! Ir nors nuostabių istorijų, kai keturkojai draugai ateidavo į pagalbą žmonėms pačiose sunkiausiose gyvenimiškose situacijose, pakankamai daug, mes norėtume pasidalinti dar viena…

Šį labradorą iš JAV vadina Džedajumi. Kiekvieną dieną šuo gelbsti savo 7-mečio šeimininko Liuko Nutalo gyvybę.

Tą naktį Liukas ir Džedajus kaip paprastai miegojo vienoje lovoje. Staiga šuo pajuto, kad berniukas yra kritinės būklė

s – vaikas sirgo cukriniu diabetu.

Liuko mama Dori miegojo kitame kambaryje ir negirdėjo, kaip prietaisas cypsėjo, fiksuodamas jos sūnui sumažėjusį spaudimą. Džedajus nedelsdamas puolė į Dori miegamąjį, bandydamas kuo greičiau ją pažadinti – laukti Liukas negalėjo.

Labradoras visada jautė cheminius pokyčius berniuko organizme greičiau, nei bet kokie prietaisai. Greitai Džedajus išmoko specialias komandas tam, kad leistų Dori aiškiai suprasti, kas būtent vyksta su Liuku.

Kai šuo jaučia, kad Liukui gresia pavojus, jis duoda Dori signalą. Iš pradžių Džedajus prieina prie motinos ir duoda jai įvairiaspalvę lazdelę. Po to esant sumažėjusiam cukraus kiekiui kraujyje šuo gulasi ant grindų, padidėjusiam – pakelia leteną viršun.

Džedajus gelbsti Liuko gyvybę jau daugiau nei 3 metai. Be šuns berniukui ir jo mamai Dori būtų žymiai sunkiau. Džedajaus garbei šeimoje pastoviai rengiami vakarėliai – Dori norėtųsi, kad žmonės visame pasaulyje sužinotų apie tai, kaip šuo gali padėti sergančiam vaikui.

Liukas ir Džedajus turi savo puslapį Facebooke, kur berniuko mama kaskart atnaujina jų „žvaigždžių karų“ istoriją. Dori, kaip ir daugeliui kitų motinų, nelengva su chroniškai sergančiu vaiku. Ačiū dievui, šalia yra Džedajus – tikras džedajus! Galia su mumis!

 

Reklama