Suomijos prisijungimas prie NATO sustiprins Lietuvos saugumą – sako Gabrielius Landsbergis

Naujienos

Suomijos lyderiams išreiškus paramą šalies narystei NATO, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigia, kad tai dramatiškai keis saugumo situaciją Lietuvai aktualiame regione.

Jo teigimu, Lietuva dėl tokio Suomijos apsisprendimo taptų saugesne. Kita vertus, ministro teigimu, nereikėtų pro ausis praleisti Rusijos grasinimų, esą toks Suomijos sprendimas turėtų pasekmių. G. Landsbergio teigimu, Rusija yra agresyvi valstybė, todėl natūraliai kelia grėsmę kiekvienam savo kaimynui.

„(Suomijos narystė NATO – ELTA) keičia situaciją Baltijos regione dramatiškai. Tai keičia ir pačios NATO sudėtį – NATO tampa stipresniu aljansu“, – žurnalistams Seime ketvirtadienį sakė G. Landsbergis.

„Lietuva yra saugesnė dėl šio Suomijos apsisprendimo“, – pažymėjo jis.

Todėl, pasak G. Landsbergio, Suomijai išreiškus valią prisijungti prie NATO, Lietuva privalo kuo greičiau patvirtinti šią Šiaurės Europos valstybės intenciją.

„Dabar prasidės teisinis procesas. Aš noriu užtikrinti, kad valdančioji dauguma ir visas Lietuvos Seimas neužtruks nė vienos minutės ilgiau nei yra būtina pagal mūsų statutą patvirtinti Suomijos prašymą priimti juos į NATO“, – sakė jis.

Kartu politikas įvertinto ir jau kuris laikas skambančius Kremliaus grasinimus, kad Suomijos įsijungimas į aljansą turėtų pasekmių. G. Landsbergio teigimu, Rusijos grasinimus reikia vertinti rimtai.

„Reikia palaukti Rusijos reakcijos. Kol kas jos yra daugiausiai retorinės. Matėme šiokio tokio gynybinio pajėgumo judėjimo šiauriniame Rusijos regione, matyt, ruošiantis galimiems Suomijos sprendimams. Aš visada pabrėžiu, kad Rusija yra agresyvi ir pavojinga valstybė visiems jos kaimynams. Ji tai įrodė. Dėl to visus grasinimus, net jei analitiškai juos vertiname nelabai rimtai, nes tai yra valstybė, kuri pralaimi karą Ukrainoje ir jos pajėgumai kovoti kitus karus yra stipriai ribojami. Bet (grasinimus – ELTA) vertinti reikia rimtai, nes agresyvi valstybė gali net neskaičiuodama savo resursų, net nevertindama realių galimybių laimėti kažkokį mūšį ar karą, ji gali tam tikrus veiksmus daryti“, – sakė ministras.

Ketvirtadienį Suomijos prezidentas ir premjerė oficialiai išreiškė savo paramą šalies narystei NATO.

 

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!