Sveikatos ministras A. Dulkys išlydėjo į Kyjivą vykstančius Lietuvos medikus: tikiu, kad jie padės kurti naują Ukrainą

Naujienos

Penktadienį pirmąsias dvi medikų komandas į Kyjivą išlydėjęs sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys akcentavo, kad Lietuvos medicinos darbuotojai į Ukrainą išvyksta būtent tada, kai pagalbos ukrainiečiams labiausiai reikia.

„Dėl ko labai pergyveno tiek Ukrainos prezidentas, tiek jų Vyriausybė, tiek jų Sveikatos apsaugos ministerija, kad visiems užteks jėgų pirmosiomis savaitėmis, kai yra pakilimas, didžiulė emocija ir visi norės padėti. Kai ateina tiek pandeminis, tiek karo nuovargis – baigėsi sprintas ir prasideda maratonas. Maratoną atlaiko tik stipriausieji. (…) Kai jėgos senka, esame reikalingi čia ir dabar“, – penktadienį teigė A. Dulkys.

„Aš tikiu, kad mūsų medikai padės kurti tą naują Ukrainą, kurios labai su didžiuliu optimizmu Ukrainos žmonės ir pacientai šiuo metu laukia“, – pridūrė ministras.

Padėkoti medikams už ryžtą vykti į nuo Rusijos sukelto karo kenčiančią Ukrainą atvyko ir Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Petro Bešta.

„Noriu padėkoti visiems už jūsų drąsų sprendimą. Jūs išsaugosite ne tik ukrainiečių karių, bet ir civilių, vaikų gyvybes. Aš labai tikiuosi, kad jūsų kelionė bus patogi, Kyjivas dabar yra saugi vieta, todėl dar kartą dėkoju jums“, – teigė P. Bešta.

ELTA primena, kad pirmosios dvi medikų komandos penktadienį išvyksta į Ukrainą. Teikti medicininę pagalbą iškeliauja 24 medikai.

Sveikatos apsaugos ministerijos patarėjo Mariaus Čiurlionio teigimu, medikai išvykti buvo pasiruošę kovo pradžioje, tačiau procesas užtruko pačioje Ukrainoje. Nors vyko nuolatinis bendravimas su medicinos įstaigomis Ukrainoje, tačiau ilgą laiką nebuvo aišku, kuriose teritorijose ir ligoninėse medikų reikia labiausiai.

Sveikatos apsaugos ministerija jau yra išsiuntusi į Ukrainos teritoriją medicininę paramą – apsaugos priemonių, vaistinių preparatų. Taip pat Ukrainos ligoninėms šiuo metu labai trūksta medikų, kurie galėtų pagelbėti operacijų metu, gydyti traumas bei įvairius sužeidimus. Visi medikai, prieš keliaudami į Ukrainos teritoriją, turėjo dalyvauti Lietuvos kariuomenės surengtuose mokymuose.

Šaltinis: diena.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!