Sviatlana Cichanouskaja ragina Baltarusijos karius nepulti Ukrainos

Naujienos

Baltarusių opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja ketvirtadienį paragino Baltarusijos pajėgas neįsitraukti į Rusijos karą prieš Ukrainą, jei to bus prašoma, ir gyrė savanorius, padedančius ukrainiečiams kovoti su rusų kariais.

„Mūsų baltarusiai kariai supranta, kad ukrainiečiai yra mūsų broliai ir seserys ir mes nenorime prieš juos kovoti“, – sakė S. Cihanouskaja per susitikimą su baltarusių bendruomenės atstovais Varšuvoje.

„Nenorime tapti priešais“, – kalbėjo ji.

Baltarusiją jau beveik tris dešimtmečius geležiniu kumščiu valdantis autoritarinis lyderis Aliaksandras Lukašenka, artimas Rusijos prezidento Vladimiro Putino sąjungininkas, griežtomis priemonėmis slopina bet kokius nepritariančius balsus ir yra smarkiai priklausomas nuo Maskvos.

Baltarusija suteikė Maskvai svarbų strateginį pranašumą, leisdama rusų pajėgoms atakuoti Ukrainą iš savo teritorijos, tačiau kol kas pati į karą neįsitraukė.

Baltarusių kariai „neturi dalytis atsakomybe su Lukašenkos režimu už jo veiksmus“, – sakė S. Cichanouskaja.

Ji taip pat gyrė baltarusių prodemokratinius savanorius, vykstančius padėti ukrainiečiams kovoti su rusų pajėgomis.

„Labai jais didžiuojamės. Jie gina ne tik Ukrainos nepriklausomybę, bet ir mūsų ateitį“, – kalbėjo S. Cichanouskaja.

Vakarų šalys laiko S. Cichanouskają 2020 metų rugpjūtį vykusių Baltarusijos prezidento rinkimų tikrąja nugalėtoja. Po rinkimų A. Lukašenkai pradėjus brutaliomis priemonėmis slopinti kilusius protestus, S. Cichanouskaja pasitraukė į Lietuvą.

A. Lukašenka Baltarusijai vadovauja nuo 1994 metų.

Šaltinis: lrt.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!