Svogūnai: gero ir didelio derliaus auginimo paslaptys

Svogūnai: gero ir didelio derliaus auginimo paslaptys Receptai

Laba diena, mano skaitytojau. Ropei užauginti gerus svogūnus nėra sunku: kultūra nereikalauja per daug kruopštaus priežiūros. Geriau sodinti sevok – mažus svogūnus. Priežiūros ypatybės yra tinkamas pritaikymas ir paprastos tolesnės manipuliacijos.

Nusilenkti. Šio straipsnio iliustracija naudojama pagal standartinę licenciją © ofazende.com
Nusilenkti. Šio straipsnio iliustracija naudojama pagal standartinę licenciją © ofazende.com

Patinka ir prenumeruokite kanalą “ Apie „Fasenda“ „Tai leis mums paskelbti įdomesnius sodo straipsnius.

 

Veislės pasirinkimas

Daugiausia sodinamos olandiškos sukryžiuotos veislės, idealiai tinkamos auginti vidurinėje juostoje ir šiauriniuose regionuose. Pasėlis greitai auga ir subręsta, jis ilgai laikomas. Svogūnėliai sunoksta maždaug 100 dienų po sodinimo sode ir jų svoris siekia nuo 80 iki 180 g. Populiariausi hibridai:

 • Štutgarteno Riesenas;
 • Sturonas;
 • Šimtininkas;
 • Raudonasis baronas;
 • Žvaigždžių dulkės;
 • Bamberger;
 • Senshui.

Kur ir kaip sodinti

Sevoką galite paruošti patys. Norėdami tai padaryti, pirmaisiais metais pasėjamos pasėlių sėklos, iš kurių sezono pabaigoje išauga mažos svogūnėlės. Antraisiais metais jie jau pasodinti ant ropės. Daugelis vasaros gyventojų perka paruoštus rinkinius.

Nusilenkti. Šio straipsnio iliustracija naudojama pagal standartinę licenciją © ofazende.com
Nusilenkti. Šio straipsnio iliustracija naudojama pagal standartinę licenciją © ofazende.com

Prieš sodinimą atliekamos procedūros

Pagrindinis augalo kenkėjas yra svogūnų musė. Beveik iš karto užpuola šviežius sodinimus. Siekiant apsaugoti būsimą derlių, daigai apdorojami specialiu tirpalu. Jo kvapas atbaido vabzdžius. Kaip tai padaryti:

 1. Įsijokite dvi stiklines medžio pelenų ir kartu su 20 g deguto muilo drožlių įmaišykite 5 litrus vandens.
 2. Paruoštame tirpale svogūnai mirkomi pusvalandį.
 3. Po to, kai jie iškart pasodinami sode.

Tinkama vieta sode

Svogūnai gerai auga tose vietose, kur yra pakankamai šviesos. Nepageidautina sodinti į sunkų molio dirvožemį. Idealus dirvožemis yra purus, trapus, derlingas. Patartina rinktis tas vietas, kurios praėjusį sezoną buvo gausiai apvaisintos kompostu. Idealūs pirmtakai:

 • agurkai;
 • cukinijos;
 • ankštiniai.

Kaip teisingai sodinti

Ropės, sveriančios iki 80 g, sodinamos 15 cm atstumu viena nuo kitos. Didelėms veislėms reikia daugiau laisvos vietos – 20-25 cm. Tarp lovų paliekamas 15-25 cm atstumas.

„Sevok“ iškasamas į žemę taip, kad lemputės galiukas šiek tiek kyštų ant paviršiaus. Jis dygsta per dvi savaites. Sodinant verta pažvelgti, kad netyčia ropės nepadėtumėte nuleidusi uodegos. Tokiu atveju jis dygs ilgiau, derlius bus mažesnis.

Sodinimo priežiūra

Svogūnų priežiūra susideda iš tinkamo laistymo ir savalaikio maitinimo. Jie taip pat griebiasi apsaugos priemonių nuo svogūnų muselių.

Laistymas

Iš pradžių svogūnas laistomas gana gausiai, tačiau nepersistengiant. Iki daigų išsiritimo dirvožemis gerai mirkomas iki 1 cm gylio. Kultūra taip pat nemėgsta per didelės drėgmės.

Nusilenkti. Šio straipsnio iliustracija naudojama pagal standartinę licenciją © ofazende.com
Nusilenkti. Šio straipsnio iliustracija naudojama pagal standartinę licenciją © ofazende.com

Lovos laistomos kasdien sausu oru arba kas antrą dieną esant normaliai oro drėgmei. Vystantis žalumynams, drėkinimas sumažėja.

Viršutinis padažas

Sodinamos laistymo metu kas 15-20 dienų. Pirmosios trąšos išberiamos atsiradus želdiniams. Įpilkite į vandenį:

 • salietros ir kalio chlorido (po 1 šaukštą);
 • superfosfatas (2 šaukštai. l.).

Už 1 kv. m imamas 10 litrų tirpalo.

Apsauga nuo svogūnų muselių

Kita aktyvi kenkėjų ataka po pasodinimo paprastai įvyksta vasaros viduryje. Pasėliams apsaugoti naudojamas tabako užpilas.

Paruošti iš purvo (200 g), galite paimti cigarečių užtaisus (500 g) arba tabako dulkes (200 g). Įmaišykite vandenį (5 litrus) ir palikite trims dienoms. Galutinis produktas skiedžiamas vandeniu santykiu 1: 1. Pabarstykite žalumynų ir dirvožemio sode.

Daugelis vasaros gyventojų tabaką sodina šalia svogūnų lovų. Tokia kaimynystė kenkėją atbaido. Tam netoliese auginamos morkos ir pomidorai.

Ar šalyje sodinate žaliuosius svogūnus?

Reklama