T. V. Raskevičius neabejoja, kad prezidentas Naudėda pritartų vienalytės partnerystės įstatymui

Naujienos

Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius teigia esantis tikras, kad prezidentas Gitanas Nausėda pritars Civilinės sąjungos įstatymo projektui, Seime laukiančiam galutinio patvirtinimo.

„Matydamas vakarietišką prezidento laikyseną principinę, neturiu nė menkiausios abejonės, kad prezidentas šį įstatymą pasirašys“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė Laisvės frakcijos atstovas.

Šalies vadovo patarėja Asta Skaisgirytė ketvirtadienį „Žinių radijui“ teigė, kad G. Nausėda apsispręs, ar pasirašyti šį teisės aktą tik tuomet, kai jis bus patvirtintas Seime.

„Teigiamai vertinu tokią prezidento laikyseną. Prezidentas anksčiau yra sakęs, kad į teisėkūros procesą nesikiš, susilaikys nuo komentarų dėl šio įstatymo ir spręs, kai jis bus priimtas Seime“, – kalbėjo T. V. Raskevičius.

Seimas antradienį po svarstymo kelių balsų persvara pritarė Civilinės sąjungos įstatymo projektui, kuriuo būtų įteisinta tos pačios lyties asmenų partnerystė.

Šiuo metu laukiama galutinio balsavimo.

Reaguojant į svarstomą projektą ir siekiant išreikšti jam nepritarimą, Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija ketvirtadienį prie Seimo rengia protesto akciją.

REAGUOJANT Į SVARSTOMĄ PROJEKTĄ IR SIEKIANT IŠREIKŠTI JAM NEPRITARIMĄ, NACIONALINĖ ŠEIMŲ IR TĖVŲ ASOCIACIJA KETVIRTADIENĮ PRIE SEIMO RENGIA PROTESTO AKCIJĄ

Pagrindinis Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas projektui pritarė dar praėjusių metų rugsėjį, bet iki šiol jis nebuvo teikiamas į plenarinių posėdžių salę svarstymui, valdantiesiems nesurenkant reikiamo balsų skaičiaus.

Konservatyvūs parlamentarai laikosi pozicijos, kad civilinė sąjunga siūlomu reguliavimu būtų panaši į santuokos ar šeimos santykius. Anot jų, labiau tinkamas yra „artimo ryšio“ projektas, nes neprilygina nesusituokusių skirtingų ar vienos lyties porų šeimai.

Lietuvoje partnerystė šiuo metu nėra įteisinta nei vyro ir moters, nei vienos lyties poroms. Ankstesni bandymai tą padaryti parlamente buvo nesėkmingi.

Civilinės sąjungos įstatymo projektas numato, kad ją sudarę partneriai kurtų bendrą dalinę nuosavybę, tačiau turėtų galimybę atskiru susitarimu nustatyti ir kitokį turto teisinį režimą, paveldėtų pagal įstatymą ir nemokėtų paveldėjimo mokesčių, turėtų galimybę veikti vienas kito vardu ir interesais, atstovautų vienas kitam sveikatos priežiūros srityje, galėtų gauti su sveikata susijusią informaciją.

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!