Tai beprotiška, Vokietijos kancleris O. Scholzas rado naują priežastį netiekti Ukrainai tankų

Naujienos

Vokietija vėl atidėjo šarvuočių, įskaitant tankus „Leopard”, perdavimą Ukrainai.

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas rado naują priežastį neteikti tankų Ukrainai.

Paklaustas, kodėl Vokietija nesiunčia tankų į Ukrainą, O. Scholzas atsakė, kad tai labai pavojingas karas. Jo teigimu, Vokietija nenori išprovokuoti karo išplitimo.

Visų pirma, Vokietijos kancleris mano, jog tankų tiekimas Ukrainai gali sukelti konfliktą tarp NATO ir Rusijos.

„Tai labai pavojingas karas. Mes palaikome Ukrainą. Mes tai darome taip, kad nesukeltume karo padėties tarp Rusijos ir NATO, nes tai būtų nelaimė”, – pasakė O. Scholzas.

Vokietijos vadovas pabrėžė, kad jo šalis „tikrai daug daro” remdama Ukrainą. Kanclerio teigimu, šalis atsiuntė Ukrainai „didžiulę masę labai veiksmingų ginklų”.

Pažymėtina, kad neseniai Olafas Scholzas įvardijo dar vieną priežastį, kodėl Vokietija atsisako tiekti Ukrainai tankus. Jis sakė, kad Vokietija karinės pagalbos Ukrainai klausimais nesielgs savarankiškai.

Kartu O. Scholzas teigė, kad Vokietija gali sutelkti dėmesį į oro gynybos sistemas ir artileriją, skirtą Ukrainai. JT Generalinės Asamblėjos posėdyje kancleris padarė identišką pareiškimą, sakydamas, kad Didžioji Britanija ir JAV nepateikė Ukrainai tokių galingų ginklų.

Beje, Vokietija į Ukrainą pristatys „Mars II” MLRS ir 50 šarvuotų transporterių „Dingo”.

O. Scholzo pareiškimas buvo paskelbtas prieš tai, kai jis atmetė Ukrainos ministro pirmininko Denyso Šmyhalio prašymą dėl papildomos sunkiosios ginkluotės, įskaitant tankus, tiekimo. Ukrainos vyriausybės vadovas pažymėjo, kad Ukrainos kariuomenei reikia kovinių tankų, kad atremtų Rusijos užpuolikus.

Neseniai Vokietijos parlamentas negalėjo balsuoti už CDU/CSU opozicinio bloko pasiūlymą dėl neatidėliotino tankų ir kitų šarvuočių tiekimo Ukrainai. Prieš tai pasisakė koalicijos deputatai ir „kairiųjų” frakcijos nariai.

Kanclerio argumentą, kad JAV ir Didžioji Britanija neturėtų aprūpinti Ukraina tokiais ginklais, sukritikavo Volodymyras Zelenskis. Jis pabrėžė, kad be tankų žūtų daugiau žmonių, tačiau pažymėjo, kad Ukraina laimės ir be vokiečių tankų.

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis
Reklama
error: Alert: Content is protected !!