Tai, ką griežtai draudžiama daryti lapkričio 6 d., Gedinčios Dievo Motinos dieną pagal ženklus

Tai, ką griežtai draudžiama daryti lapkričio 6 d., Gedinčios Dievo Motinos dieną pagal ženklus Įdomybės

Lapkričio 6-oji nacionalinių švenčių kalendoriuje minima kaip Gedinčios Dievo Motinos diena. Antrasis atostogų pavadinimas yra Svetets. Šventė yra vedinys iš stebuklingos Dievo Motinos ikonos, vadinamos „Visų liūdinčių džiaugsmu“, pagerbimo bažnyčioje dienos.

Stebuklinga ikona pradėta laikyti nuo 1688 m., Po to, kai jos pagalba Maskvos patriarcho sesuo buvo išgydyta nuo ligos. Moteris taip karštai meldėsi už Dievo Motinos išgydymą, kad vieną dieną išgirdo balsą, liepiantį eiti į Atsimainymo bažnyčią, kur buvo laikoma ikona. Moteris įvykdė įsakymą ir po maldos atsikratė visų ligos požymių. Tada piktograma padėjo daugeliui žmonių pasveikti.

Svetetsas – antrasis šventės pavadinimas, siejamas su fakelu, kuris senais laikais apšvietė trobas. Rusijoje lapkričio 6-oji buvo laikoma mergaičių sambūrių pradžia – merginos vakarais dirba kartu. Jaunos merginos susirinko ir verpė, siuvinėjo ar siuvo, o tuo pačiu metu plepėjo, dainavo dainas, pasakojo istorijas. Vakarais, kad viskas būtų matoma, merginos visada uždegdavo šviesą.

Lapkričio 6 dieną kritimas į duobę ar griovį buvo laikomas geru ženklu. Mūsų protėviai tikėjo, kad toks nedidelis nemalonumas reiškia ilgą ir laimingą gyvenimą. Pakeliui pamačius už nugaros baltą šunį, tai reiškia, kad metai bus piniginiai ir nerūpestingi.

Lapkričio 6 dieną jie bandė sudaryti būsto pirkimo ir pardavimo sandorį. Buvo tikima, kad šią dieną perkant ar parduodant namą sėkmė atneš tiek pardavėjams, tiek pirkėjams. Taip pat šią dieną jie bandė „nuodyti“ tarakonus. Beje, jei šią dieną išvarysi vabzdžius iš namų, tada jie ten ilgai nepasirodys.

Lapkričio 6-osios naktį sapnai buvo laikomi pranašiškomis jaunoms mergaitėms.

Senais laikais lapkričio 6 d. Galiojantys draudimai pagal liaudies ženklus:

– Negalima laužyti indų. Tai numatė vieno šeimos nario mirtį per metus.

– Jūs negalite sulaužyti veidrodžio, o tai gali sukelti didelių problemų.

– Jūs negalite priimti maisto, skanėstų iš nepažįstamų ar priešingos lyties asmenų, kurie bando parodyti užuojautą, bet to nemėgsta. Nuo lapkričio prasidėjo meilės kerų laikotarpis, todėl, norėdami nesulaukti kitų žmonių bėdų, ligų ar tapti saldumynų meilės burtų auka, senais laikais jie vengė priimti bet kokias dovanas.

Reklama