Taksi automobilyje Kaune – siaubingas merginos košmaras: atviras liudijimas stingdo kraują, pavežėjas ir toliau siūlo paslaugas (1)

Naujienos

Jauna kaunietė atsidūrė žagintojo spąstuose, kai taksi automobiliu važiavo namo po linksmybių naktiniame klube. Teisme vyras kuria sunkiai paaiškinamas versijas, o pasibaigus posėdžiui laukia klientų prie pasilinksminimo įstaigų Kauno senamiestyje.

„Niekada neužmiršiu šios dienos. Kelis kartus atrodė, kad sapnuoju ir visas košmaras pasibaigs, tačiau tai nebuvo sapnas“, – pasakojo Kaune studijuojanti ir dirbanti Viktorija (vardas pakeistas), kuriai per neatsargumą teko patirti sunkių išbandymų.

Žagintojui ji įkliuvo praėjusių metų balandžio 8-ąją, kai paryčiais iš Rotušės aikštėje įsikūrusio kokteilių baro „Plotas“ važiavo į nuomojamą butą Šilainiuose.

Kauno policijos pareigūnai tvirtino, kad tokie atvejai itin reti, tačiau paaiškėjo, kad taksi vairuotojams keliami reikalavimai yra gerokai menkesni negu jų transporto priemonei. Tiksliau – tiek nuolatiniai kelių eismo taisyklių pažeidimai, tiek teistumas tik teoriškai gali užkirsti kelią imtis tokios veiklos.

16-METĘ IŠPRIEVARTAVĘS JURBARKIETIS IŠGIRDO NUOSPRENDĮ: GRĖSMĖ ATSIDURTI BELANGĖJE KILS TIK VIENU ATVEJU

Dar blogiau, kad tradiciniai taksi automobiliai baigia išnykti, o jų vietą užimančių pavežėjų veikla kontroliuojama dar silpniau.

Kokteiliai susuko galvas

Šlykščiu nusikaltimu pasibaigęs vakaras prasidėjo Viktorijos namuose, kur ji su drauge vaišinosi kokteiliais. Jau po vidurnakčio merginos sumanė važiuoti į kokteilių barą Kauno senamiestyje.

„Išvykome gerokai apspangusios, bare dar užsisakėme kokteilių. Tikrai daug išgėrėme ir dar primaišėme įvairių gėrimų“, – neslėpė kaunietė.

Mergina dar šiek tiek orientavosi aplinkoje, o draugė jau beveik nesilaikė ant kojų ir atrodė, kad tuoj užmigs, ją pykino.

Draugės norėjo važiuoti namo ir bandė išsikviesti taksi automobilį, tačiau abu telefonai buvo išsikrovę.

Bare apsaugos darbuotoju dirbo buvęs Viktorijos bendradarbis, todėl merginos kreipėsi į jį pagalbos. Kaunietės prasitarė neturinčios grynųjų pinigų, tačiau jaunuolis nuramino – esą šiais laikais neturėtų kilti sunkumų atsiskaityti elektroninėmis mokėjimo priemonėmis.

Viktorija dar nuėjo į tualetą, o jos draugę prilaikė apsaugos darbuotojas. Netoliese stovėjusio taksi automobilio vairuotojo jis pasiteiravo, ar galės nuvežti merginas į Šilainius. Vyras atsakė nuvešiantis be problemų, pasiteiravo namų adreso. Merginos šiek tiek nustebo, kad taksi vairuotojas iškart pateikė 35 eurų sąskaitą.

„Keista, kad pareikalavo iš anksto sumokėti, nes visada mokame tik po kelionės, tačiau neturėjome jėgų ką nors aptarinėti ar ginčytis“, – pasakojo Viktorija.

Negalėjo net pajudinti rankų

Merginos balandžio 8-ąją paryčiais įsitaisė ant galinės automobilio „Toyota Prius“ sėdynės.

„Atidariau dureles, atsisėdau, atsirėmiau į draugę ir užmigau. Daugiau nieko neprisimenu“, – tęsė pasakojimą Viktorija.

Po kurio laiko ji atsibudo, mat automobilio salone buvo labai karšta.

„Atsibudus apėmė bloga nuojauta, kad važiuojame labai ilgai ir matau visai ne tas vietas, kurias nesunkiai atpažįstu važiuodama į namus. Lauke dar buvo tamsu. Draugė miegojo“, – tragiškos nakties įvykius prisiminė mergina.

Vėl atsibudusi ji išvydo medžių siluetus, o apsidairiusi suprato, kad automobilis stovi kažkokioje miško aikštelėje. Tik vėliau ji sužinojo, kad tai buvo Kleboniškio miškas Kauno pakraštyje. Vėl apėmė negera nuojauta, tačiau Viktorija visai neturėjo jėgų aiškintis situacijos.

Kai ji dar kartą atsibudo, draugės automobilio salone nebuvo. Vairuotojas sėdėjo ant priekinės sėdynės, jis atsisuko ir padavė mažą tabletę.

Mergina pareiškė negersianti jokių tablečių, tačiau vyras griežtai liepė ją praryti. Ji tiksliai net neprisiminė, kaip taksi vairuotojas įgrūdo tabletę į burną.

Prie Rotušės aikštėje esančio baro į taksi automobilį įsėdusi kaunietė tapo prievartautojo auka. Teisiamas vyras ir dabar siūlo saugias keliones taksi automobiliu.<br>G.Bitvinsko nuotr.

„Turbūt vėl buvau užmigusi ar netekusi sąmonės. Atsipeikėjusi pamačiau, kaip taksi vairuotojas mauna mano kelnes ir kelnaites, o aš nieko negaliu padaryti – nei šaukti, nei pajudinti rankų ar kojų“, – pasakojo kaunietė.

Pagalvojo apie įrodymus

Ji dar kartą neteko sąmonės, o atsibudusi pasijuto visa šlapia ir pamatė taksi vairuotoją, kuris movėsi kelnes, tuomet aprengė Viktoriją.

„Išvydau susiliejusį vaizdą, kaip atsidaro galinės automobilio durelės ir grįžta draugė. Paklausiau, kur ji buvo, tačiau draugė tik prasitarė sėdėjusi kažkokiame raudonos spalvos automobilyje“, – pasakojo Viktorija.

Nei tuo metu, nei vėliau ji beveik nieko nepapasakojo, nes buvo visiškai girta ir nieko neprisiminė. Nors stipriai lijo lietus, merginos drabužiai buvo visiškai sausi.

„Gerai pažįstu savo draugę ir man šiame epizode daugybė dalykų nesiriša“, – svarstė Viktorija.

Merginos atsirėmė viena į kitą ir užmigo. Automobilis išvažiavo iš aikštelės, pradėjo švisti, o netrukus jos išvydo pažįstamas Šilainių vietas.

„Iki galo nesuvokiau, kas įvyko, bet nujaučiau. Viskas atrodė kaip sapnas. Galvojau, kad gal viską tik sapnavau. Supratau, kad negali būti sapnas, nes viskas pernelyg tikroviška, o mano lytiniuose organuose – keistas ir šlykštus jausmas“, – prisiminė kaunietė.

Išvydusi darbovietę ji paprašė taksi vairuotojo sustoti ir išleisti. Viktorija taip elgėsi neatsitiktinai, nes žinojo, kad šioje vietoje yra įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, kurios užfiksuos automobilio numerį.

Išlipdama mergina koneveikė taksi vairuotoją baisiausiais žodžiais, žadėjo kreiptis į policiją, tačiau vyras tik juokėsi ir pareiškė, kad niekas jam nieko nepadarys.

Svarstė išvykti į užsienį

Draugės pėsčiomis patraukė link namų, o eidamos bandė prisiminti, kas iš tikrųjų įvyko, dėliojo nusikaltimo detales.

„Norėjau tik išsimaudyti ir eiti miegoti, nes dar buvau apsvaigusi – gal nuo alkoholio, gal nuo tabletės“, – pasakojo Viktorija.

Ji ligi šiol tiksliai nežino, kokia tai buvo tabletė. Vėliau atlikus tyrimus nukentėjusiosios organizme ekspertai nerado jokių narkotinių medžiagų. Policijos tyrėja užsiminė, kad seksualiniai iškrypėliai naudoja specialias tabletes, kurios savotiškai atpalaiduoja žmogų – jis negali atlikti paprasčiausių veiksmų.

„Daug verkiau sėdėdama tualete, nes pradėjau suvokti, kad tai ne sapnas. Visas mano kūnas virpėjo – turbūt nuo patirto didžiulio streso“, – svarstė Viktorija. Merginos šiek tiek pailsėjo, tačiau ir atsibudusios jautėsi labai prastai.

Viktorija neslėpė, kad tuo metu buvo visokių minčių – ji net svarstė apie galimybę išvykti iš Lietuvos. Ji negalėjo niekam pasakoti apie šiurpų nutikimą, nes bijojo, kad sužinos mama. Šeimai tai būtų buvęs labai skaudus smūgis, daug dalykų pasikeistų.

Prievartautojas naktį nuvežė merginą savo automobiliu į Kauno pakraštyje esančią Kleboniškio miško aikštelę.

„Kitą dieną buvo švenčiamos Velykos, kurios buvo blogiausios mano gyvenime. Sėdėjau lyg valkata prie stalo ir turėjau apsimesti, kad viskas gerai“, – pasakojo mergina. Ji vylėsi, kad pavyks kaip nors išgyventi, galbūt padedant psichologei.

Paragino ilgai nedelsti

Vis dėlto gyventi taip, lyg nieko nebūtų atsitikę, sekėsi labai sunkiai. Viktorija išgyvenimais pasidalijo su darbo kolegėmis, moterys susisiekė su bare dirbančiu bičiuliu.

Draugė apie įvykį papasakojo užsienyje gyvenančiai gerai pažįstamai merginai, kuri liepė nedelsti. Didžia dalimi jos pastangomis ir įvyko pirmieji pokalbiai su policijos pareigūnais. Po nusikaltimo buvo praėjusios 3–4 dienos.

„Kolegės matė, kad jaučiuosi labai blogai, nesiseka dirbti, mintys nuolat nuklysta kažkur toli. Kita vertus, šį žmogų reikia sustabdyti, nes jis vėl išsiruoš į merginų medžioklę“, – priežastis, paskatinusius atvirauti, nurodė Viktorija.

Bendraudama su policijos tyrėjais mergina sužinojo, kad ją užpuolusiam taksi vairuotojui buvo iškelta dar viena byla.

„Situacija buvo identiška. Skirtumas tik toks, kad jo auka tapo vyresnė, susituokusi moteris. Ji labai bijojo, kad apie šį įvykį gali sužinoti sutuoktinis, todėl pareiškimą iš policijos atsiėmė“, – pasakojo kaunietė.

Išgirdo gausybę kliedesių

Kriminalistai įtariamąjį sulaikė praėjus maždaug savaitei po įvykio, atliko kratą namuose ir automobilyje, kuriame rado prezervatyvų, įvairių tablečių.

Ikiteisminis tyrimas Viktorijai pasirodė ilgas ir varginantis – vyko ilgos apklausos, įvairūs tyrimai. Ekspertams reikėjo įvertinti ant nukentėjusiosios kūno aptiktų kraujosruvų kilmę, teko lankytis pas ginekologą. Reikėjo laukti, kol pareigūnai surinks visus dokumentus ir įrodymus.

Byloje esančiuose vaizdo įrašuose matyti, kad merginas vežęs taksi automobilis iš pradžių pasuko į Šilainiuose esančią aikštelę. Įrašuose matyti mieganti Viktorija ir vairuotojas, kuris išlipęs iš automobilio apsidairė, išvydo netoliese sumontuotas vaizdo stebėjimo kameras ir grįžo į automobilio saloną.

Išskyrė paslaugos saugumą

„Nežinau, kokiu kvailu žmogumi reikia būti, kad tikėtum šio žmogaus parodymais. Kiekvienas jo žodis yra melas“, – teisiamojo parodymus įvertino kaunietė.

Vyras pareiškė neva jį su Viktorija siejo meilės romanas ir tąkart mergina esą tiesiog maldavo pasimylėti, nes labai ilgai nebuvo turėjusi lytinių santykių, todėl jis pasigailėjęs. Kaip atlygio mergina neva paprašė pavežioti ją ir draugę po Kauną. Vyras tikino prašęs Viktorijos telefono numerio, tačiau jo negavo.

„Net jeigu ir norėčiau santykiauti, tai tikrai ne su tokiu visomis prasmėmis nesimpatišku žmogumi“, – tikino mergina.

Teisiamas taksi vairuotojas taip pat pareiškė, kad Viktorija neva pardavinėja savo kūną, kelis kartus ją buvo matęs ir anksčiau.

Šiuo metu teisiamasis yra laisvėje, o bare dirbantis bičiulis tikino jį matantis laukiantį klientų prie taksi automobilio vairo.

„Neįsivaizduoju, kaip galima leisti tokiam žmogui toliau dirbti tokį darbą“, – stebėjosi Viktorija.

Socialiniuose tinkluose išties galima aptikti įrašų, kuriuose kaunietis siūlo savo paslaugas.

„Labai puikus taksi automobilis. Patogus, greitas ir labai saugus“ – tokį įrašą galima perskaityti prie vienos nuotraukos.

Byla dėl išžaginimo šiuo metu nagrinėjama Kauno apylinkės teisme. Paskambinus viešai nurodytais teisiamojo telefono numeriais, niekas neatsiliepė.

Taksi vairuotojų reputacija – nepriekaištinga?

Eglė Kučinskaitė

Lietuvos transporto saugos

administracijos Komunikacijos skyriaus vadovė

„Pavežėjams ir taksi išduodamas tas pats leidimas, skiriasi tik leidimo numeris. Svarbi detalė, kad taksi leidimai gali būti išduodami tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims.

Kai leidimo prašo fizinis asmuo, nepriekaištinga reputacija reikalinga visada.

Administracijoje nebuvo atvejų, kai taksi vairuotojams dėl reputacijos nebuvo išduoti leidimai“.

Leidimas suteikiamas įvykdžius reikalavimus

Naujausios redakcijos Kelių transporto kodeksas numato, kad vykdyti keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais taksi veiklą gali vežėjai, turintys taksi leidimą.

Leidimas suteikiamas įvykdžius kelis reikalavimus.

Gyventojas turi būti registruotas Europos Sąjungos (ES) ar Europos ekonominės erdvės (EEE) valstybėje narėje.

Apie vykdomą individualią veiklą jis turi informuoti mokesčio administratorių Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI).

Būtina turėti galiojantį ES, EEE ar Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos (NATO) valstybėje narėje, Šveicarijos Konfederacijoje arba Ukrainoje išduotą vairuotojo pažymėjimą, kuriuo patvirtinama asmens teisė vairuoti lengvąjį automobilį, ir ne mažesnį kaip 2 metų lengvojo automobilio vairavimo stažą.

Gyventojas turi būti neskolingas Lietuvos Respublikos valstybės biudžetui, savivaldybių biudžetams ar fondams, į kuriuos mokamus mokesčius administruoja VMI.

Vairuotojas turi būti LR kelių transporto priemonių registre įregistruoto lengvojo automobilio, kuriuo vykdoma keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais taksi, savininkas.

Būtina įvykdyti Rinkliavų įstatyme nustatytą reikalavimą sumokėti valstybės rinkliavą už leidimo išdavimą.

Kai leidimo prašo ar jį yra gavęs fizinis asmuo, taikomas nepriekaištingos reputacijos reikalavimas.

Neturint galiojančio taksi leidimo ar pavėžėjimo leidimo arba kai leidimo galiojimas sustabdytas, vykdyti keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais veiklą yra draudžiama.

Šaltinis: lrytas.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt