Tas neskanus bet naudingas pelynas

Sveikata

Džiovinimui  pelyno lapelius be kotelių skinti iki žydėjimo, o visą žolę pjauti pradžioje žydėjimo.
Džiovinti užtamsintoje, gerai vėdinamoje patalpoje. Sudžiovintas pelynas išlaiko savo vaistines savybes 2 metus. Laikyti tankaus audimo drobiniuose maišeliuose, popieriniuose maišeliuose.
Šis augalėlis dėl savo aromatinių savybių ir kartumo tinkamas prieskonis iškeptos kiaulienos, anties, žąsies pagardinimui, dekoravimui.
Pelynu arba jo preparatais rekomenduojama gydyti bet kokio pobūdžio auglius, cistas, šlapimo susidarymo ir išsiskyrimo organizme sistemą užklupusias ligas. Pelyno unikali savybė apvalyti visą žmogaus organizmą. Jo poveikyje  visiškai sunaikinamos  ląstelių puvimą sukeliančios bakterijos – net pati paprasčiausia infekcija prasiskverbusi į organizmą. Taip, kaip teigia liaudies medicina, apsivalius organizmą  išsigydoma ir nuo nemigos, nurimsta nervų ligos, normalizuojasi medžiagų apykaita, ko pasėkoje suplonėja riebalinis sluoksnis ir įsijungia viršsvorio mažinimo programa.
Pelynas ir jo preparatai yra labai veiksmingi, atstatant net sunkiausių ligonių gyvybines jėgas, jų pavienių organų ir pačio organizmo ligas. Gydymas pelynu ar jo preparatais, kaip teigia liaudies medicinos žinovai, sustabdo beveik visas uždegiminio pobūdžio ligas virškinimo trakte ar lytinių organų vidinėje srityje.
Pelyną arba jo preparatus patariama vartoti ginekologinių susirgimų ir prostatito, uretrito (šlaplės uždegimas) atvejais. Jis nepamainomas pagalbininkas gydant odos ligas, skrandžio, žarnyno, kepenų, kasos, inkstų uždegimus ir kitokio pobūdžio jų sutrikimus. Kaip bebūtų keista, bet pelynas gali pasitarnauti ir sutuoktiniams, padėti atsirasti kūdikio užuomazgai būsimos mamos įsčiose.

Gydomajam kursui prireiks 100 gramų sudžiovintų pelynų lapelių. Juos tik pirštais sutrinti į miltelius ir persijotus per tankų sietelį rekomenduojama  ¼ arbatinio šaukštelio paimti į burną, sudrėkinti seilėmis ir nuryti.
Į klausimą, kodėl vartoti sausus miltelius, liaudies medicinos žinovai teigia, kad taip jie praktiškai prakeliauja visą virškinamąjį traktą prikibdami už bet kokio nelygumo jame ir jį gydomai paveikdami. Per vieną mėnesį net gimdos miomos gali sunykti, pritaikius tinkamą gydymą pelynu ir jų preparatais.

Moterims patariama periodiškai ir reguliariai išsivalyti savo organizmą pelynų nuoviru. Dar labai reikalinga ir pakankamai efektyvi makšties  praplovimo procedūra ryte ir vakare – 1 arbatinį šaukštelį pasmulkintos pelyno žolės, (nesvarbu žaliuojančios ar sudžiovintos) tereikia 10 minučių užplikyti viena stikline verdančio vandens. Užpilas paruoštas, belieka atvėsinti iki tinkamos naudojimui temperatūros.

Pelyno lapelių sausi milteliai
Pirmas tris paras, kas dvi, dvi su pusę valandos suberti  į burną po ¼  arbatinio šaukštelio pelyno miltelių – nesvarbu prieš pradedant valgyti ar po valgio. Suvilgyti miltelius seilėmis ir visiškai nurijus, galima užgerti trupučiu vandens.

PASTABA

Pertraukėlės, pradėjus vartoti pelynų miltelius, neturi užtrukti ilgiau 2 valandas 30 minučių. Todėl pirmas 3 paras patariama tai daryti ir nakties  metu. Sekančias 4 dienas rekomenduojama suvalgyti pelyno miltelių tik 5-6 kartus dienos eigoje, nakties metu jau nebereikia. Visas 7 paras, vakarais patariama pelyno šiltu užpilu atlikti klizmas ir mikroklizmas moterims makšties, vyrams šlapinimosi kanalo varpoje praplovimus.

Užpilo paruošimas
Vieną arbatinį šaukštelį su dideliu kaupu susmulkintos pelyno žolės  užplikyti vienu litru verdančio vandens indą pridengti dangčiu ir palaukti iki užpilo temperatūra nukris iki 40 laipsnių. Gerai nukošti. Užpilo 100 ml nupilti į kitą švarų indą. Likusius 900 ml šilto pelynų užpilo panaudoti  vakarinei klizmai.
Prieš einant miegoti maža klizmele įpurkšti į tiesiąją žarną 50 ml užpilo iš atidėtų 100 ml ir palikti per naktį. Likusį 50 ml užpilą moterys įsipurškia į makštį, pakeldamos savo kūno dubenį kiek įmanoma aukštyn ir taip palaikyti 5 minutes. Moteriai turinčiai didelių problemų su ginekologija rekomenduojama vakare prieš miegą įvesti į makštį tamponą sumirkytą pelyno užpile ir palikti per naktį.
Vyrams pelyno šiltą (kūno temperatūros) užpilą maža klizmele patariama pasistengti sušvirkšti į varpos šlapimo -spermos pratekėjimo kanalą. Tai nėra paprastas dalykas, vargu ar be kieno nors pagalbos pavyks tai padaryti. Patariama sušvirkšti visus 50 ml. Jeigu vyrui yra įsisenėjęs prostatitas ar uretritas, jau po trečios ar ketvirtos tokių procedūrų pasirodo pūlingos išskyros, kaip įrodymas apie savalaikį ir būtiną problemos gydymą, kurį patariama tęsti be jokių pertraukų dar 7 dienas iš eilės.

Atminkite

Pelynas ne tik kartus, tačiau ir nuodingas, todėl jis taip puikiai grumiasi su kenksmingais žmogaus kūnui mikroorganizmais: trihomonadomis, chlamidijomis, liamblijomis, herpio, pienligės (kandida) virusais, echinokokine infekcija.

PELYNO ŠAKNŲ NUOVIRAS rekomenduojamas, bet kokio pobūdžio auglių: vėžio gimdoje, skrandyje, tiesiojoje žarnoje,  gydymui. Diagnozavus gimdos vėžį, patariama papildomai kiekvieną dieną šiuo pelyno šaknų atskiestu nuoviru dar daryti įpurškimus į makštį. O nuoviras praskiedžiamas taip – vieną stiklinę nuoviro supilti į vieno litro talpos stiklainį ir pilną pripilti  virinto vandens.

Receptas
Du valgomuosius šaukštus sudžiovintų ir susmulkintų pelynų šaknų užplikiname viena stikline verdančio vandens ir dar, puodą sandariai pridengus dangčiu, paviriname 10 minučių nestipriai kaitinat. Nenuimant dangčio palikti nuovirą puode atvėsti. Jau pravėsusį nuovirą, nukošti ir gerti patariama po 2 valgomuosius šaukštus 3 kartus dienos bėgyje, likus iki valgymo pradžios 20-30 minučių. Faktiškai per dieną suvartosite visą pasiruoštą nuovirą.

Tinktūra: mažina skausmą, naikina organizmo parazitus, padeda mažinti raumenų spazmus, valo kraują ir turi raminančių savybių, gerina virškinamojo trakto darbą, onkologinių susirgimų atvejais, padeda greičiau užgydyti žaizdas.

Tinktūros receptas: žali lapai ir žiedai 1/3 indo +0,5 litro degtinės 50 laipsnių. Laikyti tamsioje, vėsioje vietoje 14 dienų. Kasdien pajudinti. Nukošti. Gerti patariama 3 kartus per dieną po 20-30 lašų į ketvirtį stiklinės vandens – ne ilgiau kaip 14 dienų.

Tinktūra: sudžiovinta ir smulkiai susmulkinta žolė +50 laipsnių degtinė (1:5). Laikyti tamsioje, vėsioje vietoje, pastoviai pajudinant 21 dieną. Nukošti. Rekomenduojama naudoti po vieną arbatinį šaukštelį 1 kartą per dieną į puse stiklinės vandens – ne ilgiau kaip 14 dienų.

Išorinis naudojimas: įtrinti raumenų patempimo atvejais, sąnarių skausmai, mažina skausmą išnirimo atvejais, odos pažeidimai, papilomos.

PERSPĖJIMAI
Nevartoti pelyno ir jo preparatų didelėmis porcijomis arba ilgą laiką, nes sutrikdysite savo nervų sistemą. Bet kokį gydymo kursą be pertraukos rekomenduojama apriboti iki dviejų savaičių. Būtina minimali dviejų savaičių pertrauka – dar geriau 1 mėnesio.

Negalima pelyno ir jo preparatų vartoti:
– nėščioms ir kūdikius maitinančioms moterims;
– sergant enterokolitu;
– diagnozavus mažakraujystę;
– esant vidiniam ar išoriniam kraujavimui.

Šaltinis: liaudiesismintispataria.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!