Tik vienas lašas jodo, o pelargonija žydės visus metus!

Tik vienas lašas jodo, o pelargonija žydės visus metus! Įdomybės

Pelargonija yra dažnas namų gyventojas, o jodas yra stiprintuvas, kuris suaktyvina žydėjimą. Sužinokite, kada ir kaip jį naudoti teisingai.

Pelargonija yra mėgstama dėl nepretenzingumo ir gražaus žydėjimo. Bet ir šį lengvai prižiūrimą augalą reikia tręšti. Iš karto suprasite, kada jūsų mylima pelargonija bus soti.

pelargonija

Įprastinių mineralinių trąšų naudojimą atidėkite iki pavasario. Šaltuoju metų laiku, norint paskatinti augalą, augintojai pataria naudoti jodą pelargonijoms.

Kodėl jodas yra naudingas pelargonijoms?

Susilpnėjęs ar nežydintis augalas kartą per savaitę laistomas jodo tirpalu. Priemonė skatina šaknų augimą, kurios pradeda geriau ir greičiau pasisavinti maistines medžiagas iš dirvožemio. Tai iškart paveikia gėlės išvaizdą.

Kaip jodas veikia pelargoniją?

  • lapai tampa mėsingi, jų spalva bus intensyvesnė
  • pumpurų skaičius ant žiedkočio padidėja
  • žiedai tampa ryškesnės spalvos ir didesni
  • prailginamas žydėjimo laikas

Be to, jodas veikia kaip dirvožemio antiseptikas. Apsaugo nuo šaknų puvinio, grybelio, kenkėjų atsiradimo, apsaugo augalą nuo ligų.

pelargonija

Kaip naudoti jodą pelargonijai?

Norėdami paruošti jodo tirpalą pelargonijoms laistyti, pipete įpilkite 1 lašą jodo į 1 litrą vandens, nusistovėjusio kambario temperatūroje.

Svarbu! Dieną prieš laistymą jodo tirpalu sudrėkinkite ir išpurenkite vazone esančią dirvą. Priešingu atveju rizikuojate pakenkti šaknims.

Norint patręšti vieną augalą, jums reikės apie 50-100 ml tirpalo – priklausomai nuo gėlės dydžio ir amžiaus. Laistydami stenkitės, kad ant lapų nepatektų skysčio. Jei taip atsitiktų, drėgmę nuvalykite popieriniu rankšluosčiu.

pelargonija

Vėliau pereikite prie įprasto laistymo vandeniu. Po kurio laiko jūsų mėgstamiausia pelargonija jus džiugins vešliu, gausiu ir ilgu žydėjimu.

Reklama