TURITE AR PLANUOJATE DARYTIS TATUIRUOTĘ? MOKSLININKAI JUMS TURI KRAUPIĄ ŽINIĄ

TURITE AR PLANUOJATE DARYTIS TATUIRUOTĘ? MOKSLININKAI JUMS TURI KRAUPIĄ ŽINIĄ Įdomybės

Kaip teigia naujausi tyrimai, tatuiruotės gali sukelti vėžį. Joms daryti naudojamame rašale esantys chemikalai patenka į kraujo sistemą ir kaupiasi limfmazgiuose. Vėliau jie gali išsiplėsti ir nebesugebėti tinkamai kovoti su įvairiomis infekcijomis.

Kontraversiškas chemikalas titano dioksidas, kurio randama ir tatuiruočių dažuose, norint išgauti atitinkamas spalvas, taip pat gali pakeisti ir limfmazgių spalvą. Jis siejamas su vėžiniais susirgimais, atsiradusiu niežėjimu bei uždelstu žaizdų gijimu.

Tyrimų iniciatorius Hiramas Castillo sakė: „Kai kas nors užsimano pasidaryti tatuiruotę, jie labai atsakingai renkasi tai atliekantį saloną, domisi ar jame naudojamos tik sterilios ir anksčiau nenaudotos adatos. Niekas nesidomi chemine spalvotų dažų sudėtimi, tačiau, kaip rodo mūsų tyrimų rezultatai, tai daryti tikrai vertėtų.“

Odoje esančių pavojingų dalelių kiekis skyrėsi, tačiau ant limfmazgių buvo aptikti itin maži titano dioksido fragmentai, galintys sukelti jų tynimą.

Mokslininkų teigimu, šios pavojingos dalelės po organizmą išnešiojamos per kraują ar jas „praryti“ galėjo imuninės ląstelės, vėliau pašalinusios jas įvairiose kūno vietose. Tai gali sukelti limfmazgių padidėjimą bei neleisti jiems tinkamai kovoti su infekcijomis bei netrukdyti prasiskverbti ligos sukėlėjams.

„Mes žinojome, nes tai buvo aiškiai matoma, kad tatuiruočių dažuose esantys pigmentai nukeliaus iki limfmazgių. Jie pakeičia spalvą. Būtent taip organizmas bando išsivalyti nuo tatuiruotės“, – sakė Bernardas Hesse, dar vienas prie šio tyrimo dirbęs mokslininkas. „Mes nežinojome, kad tos dalelės yra labai mažytės, o tai reiškia, kad jos elgiasi visai kitaip. Būtent tai ir kėlė didžiausią nerimą.“

Turite ar planuojate darytis tatuiruotę? Mokslininkai jums turi kraupią žinią

Ankstesnis 1 of 13 Kitas

Reklama