Ūkiškas muilas geriau už buitinės chemijos ir šiuolaikines kosmetikos naujoves!

Įdomybės

Rudas ūkinis muilas dauguma asocijuojasi deficito laikais. Tačiau dabar ši priemonė vis dar pranoksta modernias buitinės chemijos naujoves. Ką bepridursi: pigus skalbimo muilas tiesiog yra nepakeičiamas produktas!

Sveikatai ir grožiui

Jei skalbinių muilu nuvalysite mažus įbrėžimus, įpjovimus ir žaizdas, galite žymiai sumažinti infekcijos riziką ir pagreitinti gijimą.

Kad nusibrozdinę išvengtumėte mėlynės, galite uždėti ledo iš šaldytuvo. Arba galite patepti mėlynės vietą ūkiniu muilu. Tinka ir kitokiems sumušimams!

Skalbimo muilas – puiki antivirusinė priemonė. Peršalus ar netgi susirgus gripu, galima sudrėkinti vatos tamponą skalbinių muilo tirpalu ir juo gydyti.

Taip pat tinka kaip prevencinė priemonė.

Būtina padaryti vienodo kiekio skalbinių muilo, svogūnų ir cukraus mišinį (sutrinti svogūnus ir muilą rupia tarka) ir pavirinti. Geriausia atlikti nakčiai, pritvirtinti kompresą su tvarsčiu. Ryte žaizda bus švari.

Jei kankina kojų grybelis nuplaukite pažeistas vietas muilu, kruopščiai patrinkite šepečiu, leiskite išdžiūti ir patepkite kojas jodu. Taip pat galite tiesiog plauti kojas savaitę ryte ir vakare su muilu.

Kad būtų išvengta dirginimo skutimosi ar depiliacijos metu, nereikia pirkti brangių kremų ir gelių. Pakanka vieną kartą nuplauti odą skalbimo muilu.

Skalbimo muilas tinka kaip dezinfekavimo priemonė asmeniniams higienos įrankiams (plaukų šepečiams, skalbiniams, dantų šepetėliams). Vakare juos išmuilinkite ir kruopščiai nuplaukite ryte. Ekspertai rekomenduoja tokią procedūrą atlikti bent kartą per 3 mėnesius.

Naudinga keletą kartų per mėnesį plauti plaukus su skalbinių muilu, tada išskalauti citrinos sulčių tirpalu. Plaukai tampa stori ir stiprūs, pleiskanos išnyksta, plaukai nustoja lūžinėti ir slinkti.

Norėdami atsikratyti paraudimo ir spuogų, patrinkite muilą į dubenį, kad stipriai užputotų, sumaišykite su granuliuota druska (santykis 1: 1), užtepkite ant švarios odos ir laikykite apie pusę valandos.

Po to nuplaukite karštu ir po to šaltu vandeniu. Poveikis matomas beveik iš karto, tačiau dėl geresnio rezultato pageidautina šią procedūrą atlikti 2-3 kartus per dieną 2 savaites.

Suskilinėjimai kojose išnyks, jei kelias dienas iš eilės atliksite kojų voneles. Sumaišykite 2 litrus vandens, 1 šaukštelį sodos ir 1 valgomąjį šaukštą sutarkuoto skalbinių muilo.

Prausimuisi ir plovimui

Skalbimo muilas gyvenime yra beveik nepakeičiamas dėl paprastos priežasties: jis yra natūralus, saugus ir nealergizuoja.

Jei muilu skalbiate purvinas drabužių vietas, prieš įdedant rūbus į skalbimo mašiną, nereikia įpilti miltelių ar baliklio – viskas bus švaru, minkšta ir puru.

Skalbimo muilu galima plauti indus ir puikiai išplaunami daiktai net ir šaltame vandenyje, todėl tai ypač aktualu vasaros sezono metu.

Be to, po šių procedūrų likęs vanduo bet kurioje vietoje gali būti saugiai pilamas ant žemės – tai nesukelia žalos augalams.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt