Ukmergėje siautėja netramdomas 10-metis mušeika: vien kovą dėl jo žiauraus elgesio – 3 pranešimai policijai

Naujienos

Ukmergėje ir toliau siautėja netramdomas dešimtmetis mušeika. Ukmergiškiai dalijasi dar vienu jo smurto protrūkiu. Šį kartą mušeika nufilmuotas laiptinėje kumščiais ir spyriais trankantis ant laiptų sėdintį berniuką.

Daugiabučio laiptinėje ant laiptų sėdintis vaikas verkia, bet mušeikos tai nesustabdo. Smurtautojas užlipa iki jo ir į darbą paleidžia kumščius, tranko per galvą, nugarą. Skriaudžiamas berniukas rankomis dengiasi galvą ir bando išvengti smūgių, tada smurtautojas spiria ir toliau talžo kumščiais iš visų jėgų – aidi visa laiptinė.

O viską filmuojantis skriaudiko sėbras – matydamas muštynes ir kito vaiko ašaras dar ir juokiasi.

Vaizdo įraše – tas pats dešimtmetis ukmergiškis, praėjusią savaitę užfiksuotas mušantis moksleivį parke šalia mokyklos. Apie naują išpuolį policijai pranešė gyventoja.

„Pranešimas buvo pateiktas per e-policija portalą. Susirūpinusi moteris pranešė apie nepilnametį, apie kurį jau buvo anksčiau girdėjusi, kad gavo vaizdo įrašą, kuriame mato, kad tas pats nepilnametis muša kitą vaiką“, – komentuoja Ukmergės policijos atstovė Asta Krogertienė.

Tačiau dešimtmetis teisinės atsakomybės išvengs. Mat pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus – bausti galima tik vaikus, sulaukusius 16 metų.

„Kadangi šis nepilnametis neturi 16 metų, pradėti ikiteisminį tyrimą nėra įmanoma, todėl išnagrinėjus pareiškimą atsisakoma pradėti ikiteisminį tyrimą“, – kalba A. Krogertienė.

TV3 žiniomis, šis moksleivis ne tik skriaudžia ir gąsdina mokinius, atiminėja iš jų daiktus, bet ir grasina mokytojams, o vieną esą net yra sužalojęs mesdamas stalo įrankius. Gyventojai pakraupę dėl tokio vaiko elgesio.

Stebisi, kad jokios institucijos negali sutramdyti įsisiautėjusio smurtautojo:

„Kokie įstatymai, tokie ir rezultatai, jei vaikui negalima nieko sakyt. Tai jis gali ir į banditą užaugti. Bausmės turi atitikti nusikaltimus, tai dabar jis nepilnametis, tai gali ir nužudyti.“

„Blogai, kažkaip reikia auklėti vaikus, užimti juos gal, geriau užimti. – Bausti nereikėtų? – Ne, netikiu, kad su bausme padarytumėt geriau.“

„Pakankamai dideli vaikai dešimtmečiai, suprantantys viską – daugiau dėmesio, daugiau veiklos, gal fizinės, sportas labai geras dalykas.“

„Reikia auklėt, tėvams prisidėt, ne vien mokyklai.“

O institucijos tikina, kad ir šeima, ir šis dešimtmetis joms žinomas ir esą gauna pagalbą.

„Pagalba šeimai jau yra teikiama apie porą metų, tai reiškia, kad tos pagalbos reikėjo ir vaikui, ir šeimai“, – tvirtina Vilniaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Lina Baranauskienė.

Nors, pasak specialistų, naujausiame įraše užfiksuotas smurto protrūkis ne šių dienų įvykis, bet įrašui pasklidus viešumoje Ukmergėje skubiai sušauktas pasitarimas. Specialistai ramina žmones.

„Kad nerimo yra visuomenėje ir bendruomenėje tai tikrai, kalbant su kolegomis jis jaučiamas – tai nėra paslaptis, bet tiesiog norisi nuraminti, kad yra susitelkusios institucijos, kurios gali padėti, teikdamos pagalbą“, – tikina L. Baranauskienė.

Policijos duomenimis, vien kovą dėl šio nepilnamečio ukmergiškio žiauraus elgesio su kitais vaikais jau gauti bent trys pranešimai.

Šaltinis: tv3.lt

 

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
Reklama
error: Alert: Content is protected !!